شاید اگه بخواین یکی از سالم ترین گوشتا رو نام ببرین، از اولین گزینه هایی که به ذهن تون می رسه مرغ باشه. خصوصا اگه بخواین به یه غذای سالم در رستورانا فکر کرده و سفارش بدین، غذایی رو انتخاب می کنین که گوشت مورد به کار گیری اون مرغ باشه.

امتیاز خبر: ۹۶ از ۱۰۰ تعداد رای دهندگان ۹۲

مجله سیب سبز: شاید اگه بخواین یکی از سالم ترین گوشتا رو نام ببرین، از اولین گزینه هایی که به ذهن تون می رسه مرغ باشه. خصوصا اگه بخواین به یه غذای سالم در رستورانا فکر کرده و سفارش بدین، غذایی رو انتخاب می کنین که گوشت مورد به کار گیری اون مرغ باشه. مرغ یکی از اصلی ترین گوشت هاییه که ما ایرانیان اونو مصرف می کنیم اما ممکنه این گوشت خوشمزه واسه تون دردسر بسازه.

 

تحقیقات نشون  میده هرساله میلیونا اروپایی و آمریکایی به خاطر باکتریای مضر که از مرغ، بوقلمون و بقیه ماکیان به آدم منتقل می شه مریض می شن.اما تحقیقات جدید نشون میده خیلی از مردم نمی دونن که چیجوری می تونن این غذاها رو صد درصد مطمئن درست کنن.

 

اما این موضوع فقط به آمریکا و کشورای اروپایی ختم نمی شه و در کشور ما هم یکی از غذاهای غالب گوشت مرغه، پس این مطلب رو بخونین تا بدونین به چه دلیل فقط باید مرغای استانداردی رو که با مجوز بهداشت پخش می شن بخرین.

مرغ می تونه شما رو مریض کنه؟

مرغ کدوم عامل مریض کننده رو با خود داره؟
همونجوریکه میدونید مرغ، یکی از دلیلای بروز سالمونلاه که هرساله بیشتر از ۲/۱میلیون نفر در آمریکا به خاطر اون مریض شده و حدود ۴۵۰نفر جون خود رو از دست میدن.
کامپیلوباکتر، عامل مریضی زای دیگه ایه که با مصرف ماکیان خام و ماکیانی که خوب پخته نشده ان ربط داره و هرساله حدود ۳/۱میلیون امریکایی به خاطر اون مریض می شن. یکی از دلیلای بالا بودن این رقم حجم گسترده  ماکیان در منوهای غذاس.

عفونتی که سلامت تون رو به خطر میندازه
عفونت به وجود اومده به وسیله سالمونلا یا کامپیلوباکتر منتهی به اسهال، شکم درد، استفراغ و تب می شه، نشونه هایی که بیشتر به شکل التهاب معدی- روده ای خود رو نشون میدن. در بیشتر موارد، این عفونتا بعد از پشت سر گذاشتن یه هفته ای همراه با دردسرهای به وجود اومده به وسیله اون، به خودی خود خوب می شن، اما عفونت می تونه در کودکان کم سن و سال منتهی به بروز مشکلات زیاد شده و در بعضی مواقع کشنده هم باشه؛ دلیل اینه که سیستم ایمنی اونا هنوز در مرحله رشد و تکامله.
از طرفی این نوع عفونت واسه افراد سن بالا و هر کسی که به خاطر این مریضی سیستم ایمنی اش دچار مشکل شده، می تونه دردسرساز باشه. در واقع، کامپیلوباکتر در ۴۳درصد و سالمونلا در ۱۱درصد از سینه مرغ های خامی که در سوپرمارکتا پیدا میشه، دیده شده.
کرکای مرغا می تونن در مرغدانی دچار عفونت شن و درواقع عامل مریض کننده رو از آب آلوده به خود جذب کنن. اون دسته از مرغایی که حامل کامپیلوباکتر هستن هیچ نشونه هایی از خود نشون نمی دن.
در مرحله بعد، باکتری مورد نظر می تونه طی روند سلاخی به گوشت منتقل شه.

عادات بد هنگام خرید گوشت پرندگان
با اینکه سیستم بازرسی در اروپا و امریکا در حال اعمال و فعالیتای لازم واسه بازرسی سلامت گوشت پرندگانه، اما باید به خاطر داشت که با این حال مصرف ماکیان بی خطر نبوده. در واقع گسترش گذشته چندایالتی سالمونلا – که منتهی به مریضی بیشتر از ۳۰۰ نفر در ۴۲ ایالت و پورتوریکو در میونه سال۲۰۱۴ شد– به وجود اومده به وسیله طیف گسترده تولیدکنندگان ماکیان نبود، بلکه به خاطر کرک مرغای قفسیه که با محل جوجه کشی و مرغداری اوهایو در رابطه بود. یکی از کارشناسان در این مورد میگه: هر نوع غذای تازه و خام ممکنه دارای باکتریای طبیعی باشه که می تونه به مریضی برسه.
این باکتریا در طبیعت وجود دارن و در سیستم غذایی خود رو نشون میدن. یادتون باشه که خرید مرغای پاستوریزه شده باعث تضمین ایمنی مصرف اونا نمی شه. اونا می تونن حامل باکتری مضری باشن.
این بدون معناست که اعمال روشای مطمئن در این مورد و در خونه حائزاهمیته.
نکته باحال اینجاس که تنها ۲۰درصد از فروشندگان ماکیان، اونا رو در کیسه های پلاستکی جدا از هم می ذارن. از اونجایی که آب و شیره ماکیان خام می تونه از بسته بندی اونا نشت کنه و بیرون بریزه، پس هر چیزی که خریدار بعد از این اتفاق لمس کنه ممکنه آلوده شه.

یکی از کارشناسان در این مورد میگه: از این مسئله خیلی متعجب نیستم که آب مرغ ممکنه از بسته بندی اون درز کرده و بیرون بزنه و باکتری اون به بقیه شکلای جور واجور در فروشگاه سرایت کنه، بلکه اعصابم بیشتر از تعداد مشتریایی خرد می شه که بسته های ماکیان خام رو دست میزنن و بعد بی اینکه اونو بشورن، فرزندشون رو لمس می کنن.
از هر ۱۰خانواده، ۶تای اونا ماکیان بسته بندی رو مستقیما داخل یخچال یا فریزر قرار میدن و این بدون معناست که آب اونا می تونه با قفسه های یخچال یا حتی بقیه غذاها تماس پیدا کنه. آمار نشون میده که بیشتر مردم – چیزی حدود ۶۵ درصد– قبل از پخت و پز دستای شون رو نمی شویند، در شرایطی که ۳۸ درصد هم بعد از دست زدن و درست کردن ماکیان بسته بندی این کار رو نمی کنن.
در خونه چیجوری از مریضی مرغ به دور باشیم؟
وقتی این مرغ یا پرنده رو به خونه آوردید، تلاش کنین اونو به شکل مناسبی بسته بندی کرده و در یخچال یا فریزر بذارین و دمای یخچال حدود ۴۰درجه یا کمتر باشه و ظرف یه یا دو روز اونو بپزید یا فریز کنین. قرار گرفتن مرغ در سرما باعث کند شدن رشد باکتری می شه و فریز کردن اون اندازه کامپیلوباکترها رو کم می کنه.

 

بهتره مرغ رو در ظرف دیگری واسه نگهداری بذارین، مثلا ظرف کم عمق واسه پخت تا کمترین تماس رو با بقیه غذاها داشته باشه. از طرفی اونو در قفسه پایینی یخچال بذارین که احتمال نشت یا بیرون ریختن آب اون کمتر باشه. وقتی می خواین اونو بپزید، بهتره در طول شب اونو از فریزر بیرون بذارین، جایی که زیاد هم گرم نباشه.

قبل از شستشو مرغ بدونین
شما نمی تونین باکتریا رو ببینین یا ببویید و راهی هم وجود نداره که از این مسئله مطمئن شید که مرغی که از فروشگاه خریده اید، بدون باکتریه. پروفسور باربارا کوالسیک در این باره میگه: پیش فرض من اینه که تموم مرغا آلوده به سالمونلا و کامپیلاباکتر هستن. دست تون رو به مدت ۲۰ ثانیه با آب گرم بشورید، در واقع قبل و بعد از دست زدن به مرغ اونو با آب و صابون شست وشو بدین.

 

تلاش کنین از تخته های برش مخصوص واسه ماکیان، گوشت و ماهی استفاده کنین. برش دادن غذاهایی که خام می خورید مانند سالاد سبزیجات روی یه سطح مشترک می تونه منتهی به آلوده شدن شون شه و اگه می خواین به مرغ تون ادویه بزنین، بهتره در ظرفی کوچیک، ترکیب ادویه های جور واجور تون رو درست کنین و بعد مرغ رو به اون آغشته کنین.
در سوپرمارکت چه نکاتی مهمه؟
وقتی مرغ یا کالاهایی مثل اون می خرید، تا حد امکان از دست زدن به بسته بندی اون دوری کنین. یه کیسه  پلاستیکی وردارین، اونو پشت و رو کنین و از اون واسه برداشتن مرغ استفاده کنین. بعد در اونو ببندین تا دستای تون و بقیه شکلای جور واجور موجود از آلودگی و عفونت به دور باشه. سفارش گوشت از مغازه قصابی هم می تونه مشکل ساز باشه چون که بیشتر اونو در کاغذ قصابی می پیچند که اونم آب مرغ رو به خود میگیره.

 

در این شرایط، قصاب به طور پیشگیری ناپذیری سطح خارجی اونو هنگام پیچیدن، لمس می کنه و حتی اگه دستکشای چرمی هم به دست کرده باشه احتمال آلودگی هست. راه حل اینه که دهانه یه کیسه پلاستیکی رو باز کنین و از قصاب بخواین که مرغ رو داخل اون بندازه.

منبع :