: لوسیون ، بوتاکس، دیسپورت، پرکننده، لیزر، سفت کردن پوست و … همه گزینه های مراقبت از پوست هستن؛ اما در چه سنی بهتره از کدوم گزینه استفاده کنین؟

در ادامه به چند نکته کلی در مورد مراقبت از پوست در سنین جور واجور می پردازیم:

سن ۲۰ تا ۲۹ سالگی

  • هیچ وقت واسه به کار گیری کرم ضد آفتاب زود نیس؛ پس اگه نوجوون هستین یا سن شما ۲۰ تا ۲۹ ساله، بهتره که هر روز صبح به صورت، گردن، قفسه سینه و دستای خود کرم ضد آفتاب بمالید. این کار باعث می شه پوست شما پس از سالها هنوز جوون بمونه.
  • تلاش کنین دست کم از یه محصول مراقبت از پوست استفاده کنین. به کار گیری یه آنتی اکسیدان خوب زیر کرم ضد آفتاب در صبح همراه با مرطوب کننده می تونه گزینه خوبی باشه. شبا هم می تونین از یه کرم ویتامین آ استفاده کنین.
  • به دنبال حل مشکلاتی که ندارین، نباشین. اگه ۲۵ سال سن دارین و هیچ خطوط اخمی روی صورت شما نیس، بوتاکس/دیسپورت کردن تنها پول و وقت شما رو هدر میده. این کار رو تنها وقتی انجام بدین که متوجه بروز مشکلاتی در صورت خود میشین.

۳۰ تا ۴۰ سالگی

معمولاً در بین سنین ۳۰ تا ۴۰ سالگی، نشونه هایی از خط و خطوط روی پیشونی، دور و بر چشم یا بالای لب بیشتر مردان و زنان به وجود میاد. این سن زمان خوبی واسه درمان پیشگیرانه با دوز کمی از بوتاکس/دیسپورت، ۲ الی ۳ بار در ساله؛ اما فقط اگه شما این مشکلات رو داشته باشین.

  • تقریباً همه می تونن در بین سنین ۳۰ تا ۴۰ سالگی از امتیازات IPL بهره ببرن؛ اما تفاوتای بزرگی در قدرت IPLهای جور واجور هست؛ پس هنگام به کار گیری این روش، حتماً اطلاعات لازم رو کسب کرده و به دکتر متخصص مراجعه کنین. IPL یه جور لیزره که می تونه لکه های کوچیک قهوه ای و رگای خونی گشاد رو از روی صورت محو کنه و کمی کلاژن تولید کنه که باعث بهتر شدن بافت پوست می شه.

بالای ۴۰ سالگی

  • فیلر یا پرکننده واسه پوستای ضعیف شده و افتاده مناسبه. این مشکل بیشتر در زنان و مردان بین ۴۰ تا ۵۰ سالگی به وجود میاد. این کار با یه سرنگ یا ۲ فیلر اسید هیالورونیک، ۱ تا ۲ بار در سال انجام می شه که شل شدن پوست رو عقب میندازه. نتیجه این کار روی هر فردی اثر متفاوتی داره؛ پس با یه دکتر متخصص در این مورد صحبت کنین تا برنامه منحصر به خودتون اجرا شه.
  • درمان با لیزر هم می تونه در این سنین و با در نظر گرفتن شرایط پوشت فرد استفاده شه. ممکنه شخصی واسه سفت کردن پوست خود از Thermage یا Ultherapy کمک بگیره اگه شخصی دیگه احتیاج به لیزر قوی تری مانند فرکسل دوئال یا لیزر دی اکسید کربن داره.
  • پوست شما در بالای سن ۶۰ سالگی هم می تونه با فنّاوریای امروزی تا مقدار زیادی بهبود یابد. این کار فقط به زمان و هزینه بیشتری نیاز داره.

چند نکته واسه تموم سنین

  • هر چیزی که از بازاریابان یا دوستای خود می شنوین رو باور نکنین و عوضش خودتون به دنبال بهترین راه حل واسه پوست خود باشین. شما می تونین این کار رو با تحقیق در سایتای معتبر و مشورت با یه دکتر متخصص انجام بدین. یادتون باشه، گزینه ای که روی شخصی نتیجه بخش بوده، ممکنه واسه شما نتیجه نده و برعکس.
  • تو یه دوره وقتی از بیشتر از یه محصول مراقبت از پوست استفاده نکنین.
  • بیشتر ۱ تا ۳ ماه زمان میبره تا اثر به درد بخور یه محصول مراقبت از پوست رو احساس کنین.

فوت و فن

.

منبع :