: ماساژ مو در حموم خوبه یا مضر؟

:  

شاید این سوال خیلی از ما باشه که ماساژ مو به هنگام حموم رفتن در رشد اونا تاثیری داره و یا برعکس تاثیر منفی میذاره ؟ 
 
ماساژ زیادتر از اندازه موها موقع شست وشو باعث آسیب موها می شه.

رئیس مرکز تحقیقات پوست و سالک اعلام کرد: همونجوریکه نظافت موها نقش اساسی در سلامت جسمی و روحی هر فرد داره و بی توجهی به اون باعث بروز بیماریایی چون عفونتا و انگل و حتی بیماریای روحی می شه، حساسیت زیاد نسبت به موها و شست و شو یا ماساژ زیادتر از اندازه موها هم پیشنهاد نمی شه.

دکتر محمدعلی نیلفروش زاده هدف اصلی از شستن موها رو برطرف ساختن آلودگیای اون شمرد و اضافه کرد: دفعات شست وشوی سر به عواملی چون اندازه چربی پوست، نوع شغل و فعالیت به کار گیری مواد آرایشی و یا وجود بیماریای خاص پوستی بستگی داره پس باید تعیین دفعات شستشو موها در هر فرد به وسیله خود اون مشخص شه.

ایشون گفت: شستشو تکراری موها باعث ریزش دائمی مو نمی شه اما توجه به این نکته لازمه که هنگام شستن موها نباید زیادتر از اندازه اونو ماساژ داد؛ چون که این موجب آسیب ساقه مو شده و می تونه منتهی به شکسته شدن موها شه البته نباید این مسئله رو با ریزش واقعی موها که از ریشه صورت میگیره، اشتباه گرفت.

دکتر نیلفروش زاده اضافه کرد: کف کردن شامپو هم باید به حدی باشه که موهای کف سر رو تمیز کنه و در حد عادی اون کافیه و تفکر این که کف بیشتر شامپو موجب تمیزی بیشتر موها می شه اشتباه بوده و فقط یه جور تاثیر روحی داره پس با شستشو به اندازه و به موقع موها میشه از بسیاری مشکلات مانند بیماریا و حتی ریزش موها جلوگیری کرد. 

منبع :