ماءالشعیر از نوشابه سالم تره؟

تغذیه

۵ سوال عادی در مورد ماءالشعیرها

خیلیا تصور می کنن که ماءالشعیر نوشیدنی مغذیه که نه چاق می کنه و نه مضرات نوشابه رو داره پس در هر وعده، بدون هیچ محدودیتی اونو خورده و پس از یه مدت دچار مشکلات زیادی می شن.

ماءالشعیر

۱- به چه دلیل طعم شکلای جور واجور ماءالشعیرها با برنده های جور واجور با همدیگه فرق داره؟

یکی از سوالاتی که معمولاً واسه بیشتر افراد در مورد ماءالشعیر مطرح می شه، اینه که تموم این کارخانه ها، همه اصول استاندارد ساخت رو رعایت می کنن و بازم ماءالشعیرهای داخلی و خارجی طعمای مختلفی دارن یا این که فرق خاصی در فرمول شکلای جور واجور این نوشیدنیا در داخل و بیرون مرز کشور هست؟

بیشتر کارخانه های تولید ماءالشعیر، از عصاره مالت به عنوان ماده اصلی و پایه تولید اجناس شون استفاده می کنن و اصلاً براساس استاندارد، پایه تولید ماءالشعیر باید همین عصاره مالت باشه.

بعضی از کارخانه ها هم جوی کامل رو از بازار خریداری می کنن و از اون مالت می گیرن و در جفت و جور اجناس شون از مالتی که خودشون تولید کردن، استفاده می کنن. این کار از نظر طعم یا کیفیت، مشکلی واسه محصول به وجود نمی آورد اما متأسفانه ما در استاندارد خودمون یه بند مبنی بر این که ماءالشعیر از آب و شکر و مالت و… درست شه، داشتیم و با استناد به همین قانون، بعضی از کارخانه های آلمانی مبادرت به جفت و جور یه نوع فرمول نوین در ساخت ماءالشعیر کردن.

۲- این درسته که می گن بعضی ماءالشعیرهای موجود در بازار از اسانس آبجو تولید می شن؟

تعدادی از کارخانه های تولید ماءالشعیر در اروپا واسه جفت و جور محصولاتشون مبادرت به به کار گیری اسانس آبجو به جای خود مالت، جو یا عصاره مالت، کردن. پس، محصولی که به دست مصرف کننده می رسید، ماءالشعیری براساس عصاره مالت نبود و فقط اسانسی از آبجو بود که با آب و شکر مخلوط شده بود.

الان، بعضی کارخانه های داخلی هم همین کار رو می کنن و محصولاتشون رو به جای عصاره مالت با اسانس تولید می کنن.

البته با وجودی که می گن ماءالشعیر در مقایسه با نوشابه، ارزش

غذایی بالاتری داره اما این مسأله به اون معنی نیس که ماءالشعیر

نوشیدنی خوبیه و باید در مصرف اون زیاده روی کرد. به هر حال در

ماءالشعیر هم شکر و گازکربنیک به اندازه موجود در نوشابه هست

شاید این سوال واسه تون پیش بیاد که اینجور کالاهایی هم مانند ماءالشعیرهایی براساس عصاره مالت، خواص ماءالشعیر رو دارن؟ جواب به این سوال، منفیه. چون ماءالشعیرهایی که از اسانس آبجو جفت و جور می شن اصلا خاصیت ماءالشعیرهایی با پایه عصاره مالت رو ندارن. البته ما معمولاً در تموم اجناس وارداتی خود با مشکلات این چنینی مواجه نیستیم. بعضی برنده های خارجی، اجناس استانداردی رو به بازار مصرف ما می رسونن و به خاطر همین نمی تونیم برچسب اسانس بودن پایه تولید ماءالشعیرها رو به تموم اجناس وارداتی بزنیم. اینجور مشکلاتی، هم در بعضی از برنده های داخلی و هم در بعضی از برنده های خارجی رخ میدن و نمیشه تموم کارخانه ها رو در این باره، مسوول و متهم دونست.

۳- میشه ماءالشعیرهای اصل رو تشخیص داد؟

شاید شما فکر کنین می تونین خیلی راحت و با خوندن برچسب مواد تشکیل دهنده، ماءالشعیری رو که با اسانس تولید شده از انواعی که با عصاره مالت جفت و جور شدن، تشخیص بدین و از خریدن اونا دوری کنین اما متأسفانه باید بگم که در این مورد، سخت از مرحله پرتین. به دلیل اینکه کارخانه هایی که محصولاتشون رو با اسانس تولید می کنن، در برچسب مواد تشکیل دهنده این نکته رو درج نمی کنن و تشخیص این که واسه تولید محصولی از اسانس استفاده شده یا مالت، فقط با بررسی و آزمایش شدنیه و این کار، کار افراد عادی نیس. البته این موضوع یکی دو ساله که در اداره استاندارد و اداره سلامت تغذیه مطرح شده و قراره اقدامایی واسه معرفی کالاهایی با پایه مالت یا اسانس انجام شه تا مردم بتونن هنگام خرید، گزینه های مناسب تری رو انتخاب کنن.

ماءالشعیر

۴- ماءالشعیرهای خارجی الکل دارن؟

سوال دیگری که ذهن خیلی از افراد رو در مورد شکلای جور واجور ماءالشعیرهای خارجی به خود مشغول می کنه، اینه که امکان تشکیل الکل کم کم در اجناس خارجی هست یا خیر؟ معمولاً اندازه الکل در ماءالشعیرها باید صفر یا زیر نیم درصد باشه و ممکنه در بعضی از اجناس در اثر آلودگیای ثانویه ناخواسته، الکل بالای نیم درصد هم تولید شه اما همونجوریکه گفتم، این الکل در اثر آلودگیای ثانویه به وجود میاد و کارخانه های بزرگ و معتبر خارجی که محصولاتشون رو به کشور ما وارد می کنن، معمولاً اینجور مشکلاتی رو در جفت و جور و تولید ماءالشعیر ندارن و نگرانیا در این مورد بی جا و بیخود هستش.

بد نیس بدونین که تا حالا روشای مختلفی واسه تولید صنعتی ماءالشعیر ارائه شدن که از مهم ترین اونا، روشای الکل زدایی و تخمیر محدودشده س.

* در روش اول، الکل پس از انجام تخمیر الکلی با روش تقطیر از بین میره. این روش از عادی ترین روشای تولید صنعتی ماءالشعیره.

* در روش تخمیر محدودشده، تخمیر انجام می شه ولی به دلایلی که ممکنه مربوط به نوع مخمر مورد استفاده و به کار گیری شرایط خاص در تولید باشه، الکل تولید نمی شه. تخمیر، طعم مناسب تری رو در مقایسه با روش دیگه، به وجود می آورد. روش گذشته، یعنی حذف تخمیر از روند تولید ماءالشعیر، روش عادی الان در کشور ماست.

تشخیص این که واسه تولید محصولی از اسانس استفاده شده یا مالت، فقط با بررسی و آزمایش شدنیه و این کار، کار افراد عادی نیس

کشورای صادرکننده ماءالشعیر به ایران چون از قوانین بدون الکل بودن خوراکیامون باخبر هستن، عملیات تخمیر در محصولاتشون رو به شکلی انجام میدن که تحت هیچ شرایطی، الکل بیشتر از نیم درصد در ماءالشعیرشان تولید نشه.

جالبه بدونین بعضی از افراد فکر می کنن طعم تلخ ماءالشعیر به دلیل وجود الکل در اون هستش و هرچه ماءالشعیر تلخ تر باشه، الکل اونم بیشتره، اما در واقع، طعم تلخ ماءالشعیر مربوط به ترکیبای استخراج شده از رازکه و ربطی به الکل نداره.

ماءالشعیری که ما در کشورمون می خوریم، اصلاً آبجو نیس و در واقع یه نوشیدنی براساس مالته اما چون ما در ایران تونستیه ایم اسم دیگری واسه این محصول بذاریم به اون ماءالشعیر می گیم!

۵- ماءالشعیر از نوشابه سالم تره؟

خیلیا تصور می کنن که ماءالشعیر نوشیدنی مغذیه که نه چاق می کنه و نه مضرات نوشابه رو داره پس در هر وعده، بدون هیچ محدودیتی اونو خورده و پس از یه مدت دچار مشکلات زیادی می شن. در واقع ماءالشعیر، نوشیدنیه که از جو جفت و جور می شه. درست وقتی که جو جوونه می زنه اونو خشک و بعد عصاره گیری می کنن. عصاره به دست اومده از جوونه که اصطلاحاً به اون مالت می گن رو ماءالشعیر می گن. ماءالشعیر کلمه ای عربی به معنی آب جوه.

چون ماءالشعیر از جو استخراج شده دارای مقداری ویتامین گروه B و ویتامینای دیگه مانند ویتامین E و A هستش که خیلی قابل توجه نیس و مقداری املاح مانند آهن و روی داره.

,خواص سبزیجات، خواص میوه جات ،خواص خوراکیها،سبزیجات

در کل ماءالشعیر به دلیل داشتن مواد مغذی یاد شده نسبت به نوشابه ارجحیت داره چون نوشابه تنها آبه و شکر، رنگ و اسانس و از ویتامین و املاح به طور کاملً جفت و جور و واقعا با نوشیدنش فقط انرژی به بدن مصرف کننده می رسه.

یادتون باشه که ماءالشعیر هم مقداری شکر و طعم دهنده داره چون نوع خالصش تلخ مزه س و واسه هر ذائقه ای مورد پسند نیس.

البته با وجودی که می گن ماءالشعیر در مقایسه با نوشابه، ارزش غذایی بالاتری داره اما این مسأله به اون معنی نیس که ماءالشعیر نوشیدنی خوبیه و باید در مصرف اون زیاده روی کرد. به هر حال در ماءالشعیر هم شکر و گازکربنیک به اندازه موجود در نوشابه هست و اثر چاق کنندگی و بروز پوکی استخون اون متفاوت نیس.

تنها مزیت ماءالشعیر نسبت به نوشابه در املاح و ویتامین هاییه که از جو دریافت می شه و تا حدی از نوشابه بهتر به نظر می رسه اما زیاده روی در خوردن اونم می تونه مثل زیاده روی در مصرف نوشابه مشکل ساز باشه.

فرآوری: مریم مرادیان نیری

هفته نامه سلامت – شماره ۳۳۰ – دکتر سارا سهراب وندی، متخصص صنایع غذایی

سلامتیران – دکتر محمدحسین عزیزی، متخصص صنایع غذایی

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

  • مطالب در رابطه