لیموعمانی باعث چاقی میشه؟

یونس حیدری محقق و پژوهشگر طب سنتی گفته: لیمو عمانی به وسیله آفتاب یا به وسیله دستگاه خشک می شه.

ایشون با بیان اینکه لیمو عمانی که به وسیله آفتاب خشک شه، حجم ویتامین D بالایی داره، گفت: هر چی لیمو عمانی تیره تر باشه ارزش غذایی اون بیشتره.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی عنوان کرده: لیمو عمانی مثل یه اسفنج حجم خیلی از چربی و ادویه غذا رو به خود جذب می کنه پس آدما به خصوص مبتلایان به فشار و چربی خون باید از خوردن اون دوری کنن، مصرف همیشگی لیمو عمانی موجود در غذا هم چاق کننده است.

حیدری اضافه کرده: پودر لیمو عمانی ارزش غذایی کمتری نسبت به خود اون داره.هم اینکه از اون جایی که طبع لیمو عمانی سرد و خشکه بهتره اونو در ۱۵ دقیقه آخر طبخ غذاهایی که طبع گرمی دارن، مانند آبگوشت به غذا اضافه کنن.

ایشون مصرف لیمو عمانی رو واسه مبتلایان به چربی خون به درد بخور دونست و پیشنهاد کرد: افراد می تونن به دمنوشایی که در زمستون مصرف می کنن، لیمو عمانی رو اضافه کنن، به کار گیری دم کرده گل گاو زبون به همراه لیمو عمانی مانع از افزایش غلظت خون در افراد می شه.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی تاکید کرده: مصرف شربت لیمو ترش تازه همراه با عسل واسه آدمایی که مزاج گرم دارن به درد بخوره، هم اینکه به کار گیری این نوشیدنی به مدت ۶۰ روز دلیل لاغری و تقویت معده هم می شه.

جفت و جور و جمع آوری: گروه تغذیه و سلامت پرداد /

.

منبع :