دانلود پایان نامه

 

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

 

5 – گفتگوي آنلاين (چت نوشتاري) : در اين قسمت دانشجويان ميتوانند بصورت نوشتاري با هم و يا با اساتيد دوره ها ارتباط مستقيم داشته و به گفتگو بپردازند . اين گفتگو در زماني كه استاد آنلاين ميباشد (زمان برگزاري كلاسهاon line) اكثرا در اختيار استاد بوده و در بقيه زمانها دانشجويان ميتوانند از آن براي گفتگوي انلاين با همديگر بهره گیری نمايند.
6 – سوال و جوابهاي درسي: در اين قسمت دانشجويان ميتوانند سوالها و مشكلات درسي خود را مطرح نموده و اين سوالها از طرف استاد دوره جواب داده گردد . البته سعي ميشود كه سوال و جوابهاي با ارزش و مباحث خوب مطرح شده در Forum هاي اختصاصي دوره ها در انتهاي دوره جمع آوري شده و در اين بخش (سوال و جوابهاي درسي) ثبت گردند تا بتوان با مراجعه به اين سوال و جوابها در جريان كلي مباحث انجام گرفته در دورهاي قبلي قرار گرفت.
يكي ديگر از مزايا اين قسمت ، جلوگيري از اتلاف وقت اساتيد دوره هاي براي جوابگويي به سوالات تكراري ميباشد ، چرا كه استاد با ارجاع دادن دانشجويان به اين قسمت ، مي تواند از جوابگويي چندين باره به سوالاتي كه در دوره هاي قبلي جواب داده شده می باشد ، بپرهيزد.
7- بانك سوالات امتحاني: در اين قسمت كليه سوالات امتحاني دوره هاي برگزار شده بهمراه پاسخهايشان ذخيره ميگردد تا دانشجويان با مراجعه با آنها از سطح سوالات امتحاني مطرح شده ، مطلع شده و هم اينكه ميتوانيد با جواب داده به آنها و مقايسه پاسخهايشان با جواب هاي درست ، اطلاعات خود را محك زده و سطح معلومات خود در آن زيمنه را بسنجند.
اين سوالات در انواع “چند جوابي ، تشريحي ، بدون جواب” طراحي شده و بهمراه جوابشان در اين قسمت ذخيره ميشوند . و به مرور زمان به گنجينه اربي بديل تبديل مي گردد .

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

8- كتابخانه الكترونيكي: در اين قسمت سعي شده می باشد كه كليه Reference هاي لازم براي دوره هاي مركز ، گرد آوري شده و در اختيار دانشجويان قرار گيرد . فايلهاي موجود در اين كتابخانه اكثرا به فرمت PDF بوده و به زبان اصلي ميباشند . البته در فاز دوم برنامه اي براي متون و غني كردن منابع فارسي هست .
در طول دوره ها اساتيد سعي ميكنند كه براي كساني كه مايل به مطالعه بيشتر ميباشند ، منابعي را معرفي نمايند كه قبلا در كتابخانه الكترونيكي مركز قرار داده شده اند ، البته امكان اضافه کردن كتاب به اين كتابخانه توسط خود دانشجويان مطابق مقررات نيز در نظر گرفته شده می باشد .
با در نظر داشتن اينكه تعداد دوره ها در اين مركز خيلي متنوع خواهد بود ، بنابراين طبيعي می باشد كه تعداد كتابهاي موجود در كتابخانه بسار زياد باشد ، بنابراين براي راحتي دانشجويان براي يافتن كتاب مورد نظرشان ، امكانات مختلفي براي جستجو بر اساس فيلدهاي هاي مختلف در نظر گرفته شده می باشد .
9- بانك نرم افزار هاي مرتبط : در اين قسمت سعي ميشود كه جديدترين نسخه كليه نرم افزار هاي لازم براي برگزاري دوره هاي آموزشي و همچنين ديگر نرم افزارهاي مرتبط را جمع آوري شده و در اختيار دانشجويان و ديگر علاقه مندان قرار گيرد . با در نظر داشتن اينكه نرم افزارهاي مركز آموزش مانند نمايشگر جزوه و نرم افزار مسنجر براي ارتباط آنلاين در كلاسها ، هميشه در حال تغيير و بهينه شدن ميباشند ، بنابراين شما ميتوانيد جديدترين نسخه هاي اين برنامه ها در اين قسمت پيدا نموده و دانلود نماييد.
همچنين كليه برنامه هاي و مثالهاي آماده شده توسط دانشجويان كلاسها در اين قسمت معرفي شده وقابل دانلود شدن هستند . به بيان ديگر دانشجويان ميتوانند نرم افزارهاي مفيد خود را نيز در اين قسمت قرار داده و بدين وسيله تخصص و تجربه خود را به اشتراك بگذارند.
10- پيشنهادات آموزشي دانشجويان : در اين قسمت دانشجويان ميتوانند انواع پيشنهادات آموزشي خود را مطرح نموده انجام آنها را در بين دانشجويان به راي بگذارند . اين پيشنهادات ميتوانند پيشنهاداتي مانند تاسيس يك دانشكده جديد يا برگزاري يك دوره آموزشي جديد و بهره گیری از اساتيد ديگر موسسه ها و يا ميتوانند اضافه کردن امكانات آموزشي جديد به مركز باشند .

اين پيشنهادات در صورتي كه از طرف ديگر دانشجويان پذيرفته شده و تعداد كساني كه به آنها راي مثبت داده اند ، به حد نصاب رسيده باشند ، از طرف مديريت مركز پذيرفته شده و به اجرا گذاشته خواهند گردید.
11- مقايسه اساتيد : در اين كالج براي دانشجويان امكان دارد براي يك مبحث از تدريس دو يا چند استاد بهره گیری كند اين امكان هم باعث مي گردد اساتيد بدنبال افزايش سطح علمي خود و آراء مطالب بهتر جذابتر و به روزتر باشند (چيزي كه تقريبا در سيم سنتي اصلا وجود ندارد) و هم باعث مي گردد دانشجو يك مطلب را با چند روش تدريس تجربه و يادگيري فعال و كامل داشته باشد .ضمنا دروس اساتيدي كه در مدتي مورد استقبال قرار نگيرد از كالج حذف خواهد گردید .
12- تكاليف و تمرينهاي كلاسي : در اين قسمت كليه تمرينهاي درسي را كه از طرف اساتيد دوره ها بعنوان تكاليف كلاسي به دانشجويان داده ميشود بهمراه نتايج انجام آنها ، ثبت ميگردد. سوابق انجام كليه اين تمرينها در بانك اطلاعاتي مركز ذخيره شده و براي استخراج اطلاعات آماري و سوابق برگزاري دوره ها و همچنين ارزيابي بازده آموزشي از آنها بهره گیری ميشود .
13- ارزيابي اساتيد و دوره ها : در اين قسمت كليه اطلاعات آماري از برگزاري دوره ها و نتايج نظر سنجي ها در مورد كيفيت مطالب و تسلط اساتيد به موضوع دوره ها و ميزان رضايتمندي دانشجويان و غيره تجزيه و تحليل شده و توسط نمودارهاي مختلف نمايش داده ميشود .
اين قسمت ميتواند بهترين راهنما جهت انتخاب دوره هاي خوب و اساتيد موفق ، براي كساني كه تازه با اين مركز آشنا شده و ميخواهند در دوره ها آموزشي آن ثبت نام نمايند ، باشد.
14- نتايج امتحانات و گواهينامه ها: در اين قسمت كليه اطلاعات مربوط به نتايج برگزاري امتحانات پايان دوره كلاسها و نمرات كسب شده از طرف دانشجويان و همچنين نتايح انجام تكاليف كلاسي ، نمايش داده ميشود. در صورتي كه دانشجويان در امتحانات حضوري (بجاي شركت در امتحانات از راه دور) مركز نيز شركت كرده باشند گواهينامه هاي آنها نيز در اين بخش قابل نمايش ميباشد. طول زمان برگزاري دوره هاي آموزشي
در آموزش مجازی 40 يا 50 درصد متن آموزشی از طريق استاد ارائه ميشود و بقيه درس از طريق همکاری و ارتباط دانشجويان تعيين و تدوين ميشود ، يعني موضوع اصلی را استاد گفته و بقيه موارد از طريق ايده ها، کارها، پژوهشها و تحقيقهاي خود دانشجويان تکميل ميشود .
بر همين اساس طول دوره هاي آموزشي در اين مركز حداقل 1 ماهه و حداكثر 3 ماهه در نظر گرفته شده و دوره هايي كه بيشتر از 2 ماه زمان احتياج داشته باشند به دو يا چند دوره مقدماتي و پيشرفته تقسيم شده اند . در اين مركز زمان شروع و اتمام و همچنين طول زمان برگزاري كلاسها از طرف خود استاد دوره مشخص شده و زمان امتحان پايان ترم و يا ميان ترم نيز تعيين ميگردد . البته زیرا در اين سيستم دانشجويان 100% به استاد وابسته نيستند ، ميتوانند تا 10 روز مانده به امتحان آخر دوره ، در كلاس مورد نظر خود ثبت نام كرده و جزوه مورد نظر را مطالعه نموده و مباحث گروهي انجام گرفته بين دانشجويان آن كلاس را نيز مطالعه بررسي كرده و خود را براي امتحان نهايي آماده كنند ، ولي مسلم می باشد كه بازده ياد گيري در حالتي كه دانشجو در طول تمام دوره با استاد پيش رفته و در مباحث و كارهاي گروهي شركت ميكند خيلي بيشتر از مطالعه و يادگيري به روش شخصي خواهد بود .
بطور كلي ميتوان مراحلي را كه دانشجويان بايد در اين مركز طي نموده و در امتحات آخر دوره شركت نمايند را بشرح زير بيان نمود :
1- ثبت نام در كلاس آموزشي مورد نظر و پرداخت هزينه از طريق كدهاي اعتباري آموزش
2- دريافت جزوه درسي و نصب آن بر روي كامپيوتر
3- تقسيم يندي دانشجويان كلاس به گروه هاي مختلف
4- دريافت تكاليف از استاد دوره و انجام آنها در قالب گروههاي تعيين شده
5- دريافت سوالات امتحاني بصورت آنلاين و جوابگويي و ارسال آنها به استاد دوره در زمان تعيين شده
نكات مهم در انتخاب دوره ها
در آموزش مجازی 40 يا 50 درصد متن آموزشی از طريق استاد ارائه ميشود و بقيه درس از طريق همکاری و ارتباط دانشجويان تعيين و تدوين ميشود ، يعني موضوع اصلی را استاد گفته و بقيه موارد از طريق ايده ها، کارها، پژوهشها و تحقيقهاي خود دانشجويان تکميل ميشود .
در سيستم آموزشي در نظر گرفته شده ، سعي ميشود كه دوره ها از حالت يكنواخت و بي تحرك كلاسهاي سنتي در آمده و بيشتر بر روي كارهاي گروهي تاكيد گردد . همچنين در اين روش شما ميتوانيد هر روز و هر لحظه كه اراده نماييد با استاد و همكلاسيهاي خود ارتباط مستقر نموده و به تبادل نظر و مباحث گروهي پيرامون مفاد درسي و يا تمرينهاي داده شده بوسيله اينترنت بپردازيد . طبيعي می باشد كه در اين سيستم تحصيل کردن داراي شرايطي ميباشد كه با شرايط تحصيل در روش سنتي تفاوتهاي فاحشي دارد .

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

در زير شرايطي را كه دانشجويان براي بهره گیری از دوره هاي آمورشي اين مركز بايد دارا باشند بطور اختصار بيان شده می باشد :
1- دسترسي به يك كامپيوتر شخصي و نصب نرم افزارهاي لازم بر روي آن
2- دسترسي به اينترنت و آشنايي مختصر با نحوه كار با اينترنت
3- داشتن حس كار گروهي و حوصله لازم جهت فعاليت در گروههاي درسي (البته اجباري نيست)
شما دوستاني كه مايل به ثبت نام در دوره ها هستيد لطفا به توصيه هاي زير توجه فرماييد :
• زیرا ما ايراني ها به پرداخت پولي بابت خدمات آموزشي آنهم از طريق اينترنت علاقه اي نداريم و به اصطلاح زورمان مياد دست به جيب مباركمان ببريم (هرچند اين مبلغ بسيار ناچيز باشد) ، بنابراين توصيه ما به همه شما اينست كه حتمار “طرح توسعه کالج مجازي” را در بخش آموزش تجارت الكترونيكي مطالعه نموده و با معرفي دوره هاي مركز به چند نفر ، امتياز لازم جهت ثبت نام در دوره ها را بدست آورده و در حقيقت بطور مجاني ثبت نام نماييد.
• بدليل اينكه اكثر دوره هاي آموزشي برگزار شده كاربردي بوده و هدف از آنها يادگيري مطالب عملي ميباشد تا تئوري ، بنابراين ثبت نام در اين دوره ها را براي كساني كه ميخواهند وارد بازار كار شوند ، بشدت توصيه مي نماييم و تضمين ميكنيم كه در صورت همكاري فعال در گروههاي درسي مشخص شده ، در زمينه درسي آن دوره ، به فردي با تجربه مبدل گردند ، چرا كه در طول اين دوره ها هم خودتان خيلي از مطالب را بصورت عملي تجربه خواهيد نمود و هم اينكه بصورت مفيدي از نتايج عملي فعاليتهاي ديگران بهره مند خواهيد گردید. (با بهره گیری از امكانات موجود در كلاسها)
• سعي نماييد در طول زمان برگزاري دوره ها بصورت فعالي در گروههاي درسي شركت نموده و با همكاري و همفكري هم گروهي هاي خود ، تكاليف و تمرينهاي داده شده از طرف استاد را حل نموده و به نتيجه نهايي برسانيد . اين فعاليتهاي گروهي مطمئنا در بالا بردن ميزان ياد گيري شما اهميت بسزايي خواهد داشت . البته با در نظر داشتن اينكه اكثر دانشجويان در امر تايپ فارسي خيلي كند هستند ، شايد نوشتن مطالب و شركت فعال در مباحث درسي كمي مشكل بنظر برسد ولي مطمئنا اين زحمات ارزش خود را در پايان دوره نشان خواهد داد.
• زیرا امتحانات پايان دوره بصورت اينترنتي برگزار مي گردد و اطميناني وجود ندارد كه آيا خود دانشجو به سوالات امتحاني جواب ميدهد يا كس ديگر ، بنابراين امتحانهاي اينترنتي از ارزش بالايي برخوردار نبوده و اگر شما به مدرك با ارزشي جهت تاييد گذارندن موفقيت آميز دوره ها نياز داريد ، بايد با پرداخت مبلغ اندكي بابت هزينه هاي امتحان ، بصورت حضوري در مراكز آموزشي همكار اين مركز ، امتحان داده و از طرف آن موسسات گواهينامه معتبر دريافت نماييد.
• با در نظر داشتن اينكه شركت در اين دوره ها مستلزم كارگروهي از طريق اينترنت ميباشد ، بنابراين سعي نماييد بجاي شركت در چندين دوره مختلف و قاب كردن مداركشان ، در يك يا حداكثر دو دوره اين مركز ثبت نام نموده ولي بطور فعالي در گروههاي درسي مشخص شده فعاليت كرده و به دانش و تجربه خود بطور عملي بيافزاييد ، به بيان ديگر در عوض ياددگيري سطحي انبوهي از مطالب ، در يك يا دو زمينه به صورت كاملا تخصصي و عملي وقت بگذاريد تا در آينده بتوانيد از نتايج اين دوره هاي كاربردي در محيط كارتان بهترين بهره گیری را ببريد .


دیدگاهتان را بنویسید