در دنیای بازاریابی آنلاین امروز ، ما از هر دو طرف اطلاعاتی را در فضای B2C و B2B اشباع کرده ایم و مرتباً به دنبال برقراری ارتباط هستیم. اما چگونه روابط محکمی برقرار کنیم که نه تنها دوام داشته باشد ، بلکه مرتباً منجر به فروش می شود؟

در این مقاله ، ما بررسی می کنیم که فروش اجتماعی چیست و چگونه می توان هنگام مراجعه به استراتژی های فروش دیجیتال ، جایگاه فراخوان سرد را گرفت.

دیجیتال

فروش اجتماعی چیست؟

فروش اجتماعی دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد: استفاده از رسانه های اجتماعی برای فروش خدمات ، کالاها یا کالاها. به عنوان مثال برخلاف تماس معمولی فروش یا فعالیت بازاریابی مستقیم ، اقدام به فروش اجتماعی بیشتر فعالیت تولیدکننده سرب است و به همین دلیل در صدر قیف فروش قرار دارد.

تا آن حد ، اصطلاح فروش اجتماعی می تواند کمی گمراه کننده باشد زیرا واقعاً در مورد “فروش” نیست. بلکه ، در مورد جستجوی ، تعامل و ایجاد روابط است. این همچنین ابزاری بسیار مفید برای آگاهی ، آموزش و ایجاد آگاهی از مارک است.

(در حالی که فروش اجتماعی نیز می تواند به صورت چهره به چهره اتفاق بیفتد ، برای اهداف این مقاله ما به جنبه دیجیتالی فروش اجتماعی می پردازیم.)

چرا فروش اجتماعی کار می کند؟

طبق تصمیمات Sirius ، ۶۷٪ سفر یک خریدار در حوزه دیجیتال انجام می شود و بیشتر اوقات این روزها افراد قبل از تصمیم گیری در مورد خرید ، تحقیقات آنلاین را انجام می دهند.

این بدان معنی است که اطلاعاتی که در مورد محصولات و خدمات در فیدهای اجتماعی آنها می بینند ، تأثیر دارد. و در حوزه B2B ، دلایل زیادی وجود دارد که بتوانند نسبت به کسانی که با آنها همکاری می کنند ، دلسرد و مراقب باشند.

فروش اجتماعی نیز برای ارتباط با دیگران ، به ویژه تأثیرگذار در حوزه خود مانند رهبران فکر یا افراد مشهور ، مفید است. وقتی در حال شبکه سازی هستید ، معمولاً به دنبال دنبال کردن دیگران هستید که رسانه های اجتماعی قدرتمندی را دنبال می کنند تا بتوانید اساساً مخاطبان آنها را کنار بگذارید.

دلیل فروش آثار اجتماعی و فراخوانی سرد (به معنای عمده) این نیست که روشی جدید برای گفتگوهای واقعی و دو طرفه به ما ارائه می دهد. به عنوان مصرف کننده و مشتری ، هنگامی که اطلاعات بیشتر و بیشتری در اختیار داریم تا بتوانیم آنچه را خریداری می کنیم و با چه کسی شریک هستیم ، به عنوان “گوش” گوش کنیم.

به بیان ساده تر: فروش اجتماعی از یک تماس سرد معنادار است ، حتی اگر ممکن است به طور مستقیم تبدیل نشود ، احتمالاً فقط مانند یک تبادل یکسان و کمتر مانند مکالمه یک طرفه احساس می شود.

آیا “فراخوانی سرد” یا “سرمازدگی” هنوز اصلاً کار نمی کند؟

در گذشته ، تماس تلفنی کم و بیش تنها گزینه برای فروشندگان بود – یعنی در خانه کسی را ببندید یا آنها را در دفترچه تلفن جستجو کنید تا سعی کنید در آن نقطه اول تماس تبدیل کنید. در این موارد ، یک فروشنده احتمالاً یک فرصت را برای “صحبت کردن با شخصی” دارد ، بنابراین فشار وجود دارد که بتواند فروش فوری را انجام دهد.

امروز ، البته ، ما گزینه های بازاریابی زیادی نیز داریم. یافتن و پرورش سرب آسانتر از همیشه است ، نه تنها به این دلیل که ابزارهای متنوعی بیشتری برای این کار داریم ، بلکه فقط به این دلیل که ارتباط با غریبه ها در رسانه های اجتماعی با توجه به محصولات و خدمات مورد علاقه ما طبیعی تر است.

گودبرداری سرد – به عنوان مثال از طریق ایمیل – هنوز هم می تواند به عنوان یک مقدمه کلی کار کند ، اما ایده خوبی نیست که سعی کنید از یک راه کار فروش خوبی داشته باشید. بهترین فروشندگان (در B2B یا B2C) از روشهای مختلفی برای تولید سرب استفاده می کنند اما روش سنتی تماس تلفنی دیگر معتبر نیست – اما پیدا کردن راه های دیگر برای ارتباط با افراد در دنیای آنلاین مطمئناً است.