وقتی اطلاعات بیشتری نسبت به آنچه می دانید با آنها انجام دهید ، یافتن راههای مؤثر برای انجام کاری با آن داده ها می تواند یک چالش باشد.

به عنوان مثال ، با بیشتر و بیشتر استفاده از رایانه های رومیزی ، لپ تاپ و رایانه های همراه ، که همه اطلاعات بیشتری را تولید می کنند ، منطقی است که ۹۰٪ از داده های جهان فقط در سه سال گذشته ایجاد شده اند. و این فقط نتیجه افرادی نیست که داده ها را ایجاد می کنند ، این به دلیل الگوریتم ها و نرم افزارهای دیگری است که رفتار کاربر را ردیابی می کنند و داده های خاص خود را در مورد آن تولید می کنند.

در واقع ، به طور روزانه ، امروزه استفاده جهانی کامپیوتر بیش از ۲ ٫ ۵ کیلین میلیارد بایت داده ایجاد می کند ، و این رقم فقط به لطف گسترش دستگاه های اینترنت اشیاء در حال افزایش است. این یک اطلاعات عظیم ، تقریباً غیرقابل درک است. و تنها برخی از آن برای منافع تجاری خاص و مرتبط شما مفید است.

بنابراین چگونه یک تجارت از طریق کوه اطلاعات روزانه جمع می شود و اطلاعاتی را پیدا می کند که در واقع در بهبود عملکرد ، سود ، فروش یا سایر عوامل عملیاتی مفید است؟

این هشت راه چند مورد از کارهایی است که یک تجارت می تواند انجام دهد تا اطلاعات را به دست آورد و اطلاعات را پیدا کند و فهمیده و مفید باشد.

۱ ٫ بپذیرید که داده های بزرگ برای ماندن در اینجا وجود دارد

داده های بزرگ ، بدون پالایش به آنها نگاه می شود ، می تواند یک آشفتگی بزرگ و ناخوشایند از اطلاعات تصادفی باشد. و در این زمینه ، یک وسوسه واقعی وجود دارد که به سادگی آن را نادیده بگیریم. با این حال ، نادیده گرفتن داده های بزرگ نادیده گرفتن یک فرصت کلیدی است. به عنوان مثال ، علم داده به دلیل ارزشی که از توانایی غربالگری ، فیلتر و تفسیر آنچه در داده های بزرگ مفید است ، حرفه ای در حال رشد است.

افرادی که تصمیم می گیرند داده های بزرگ را به دلیل حجم آن نادیده بگیرند ، این کار را در معرض خطر تجارت خود قرار می دهند. اولین قدم برای استخراج داده های ارزشمند مشتری ، این است که اذعان کنیم که داده های خوب “در جایی هستند” و تمایل به استخراج از طریق آن وجود دارند.

۲ ٫ در تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری

عامل اصلی استفاده از داده های بزرگ ، هنگامی که پتانسیل های آن را تصدیق کردید ، داشتن ابزار و استعداد مناسب برای پرت کردن به دریای اطلاعات و بازگشت به داده هایی است که بیشترین حس را برای شما رقم می زند.

شما باید به طور جدی تخصیص بودجه عملیاتی را برای تجزیه و تحلیل در نظر بگیرید. شرکت های بزرگتر ممکن است کل بخش ها را به این شغل اختصاص دهند ، اما با این که این مقیاس نتیجه می گیرد ، این تنها راه برای دستیابی به تجزیه و تحلیل مفید نیست. حتی شرکت های کوچک و متوسط ​​می توانند یک راه حل تحلیلی ، چه پرسنلی و چه نرم افزاری ، برای اندازه و نیازهای بودجه خود پیدا کنند.

راه حل