این روزها مشاغل بزرگ و کوچک از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ برند خود به یک روش یا روش دیگر استفاده می کنند. متأسفانه ، بسیاری از این سازمانها هنوز در استراتژی های بازاریابی رسانه های اجتماعی اشتباهات اساسی را مرتکب می شوند. فکر می کنید آن را پوشانده اید؟ یک لحظه به عقب برگردید و به استراتژی رسانه های اجتماعی خود بنگرید تا دریابید که شما مقصر این ۷ خطای متداول در رسانه های اجتماعی هستید.

با تمرکز بر اهداف فقط در رسانه های اجتماعی

بسیاری از سازمان ها استفاده از کانال های رسانه های اجتماعی را بدون داشتن یک استراتژی روشن شروع می کنند. آنها سکویی را می بینند که احتمالاً می تواند آنها را با مشتریان خود ارتباط برقرار کند ، و آنها بر اساس آن معیارهایی از قبیل تعداد لایک ، اظهار نظر و دنبال کننده ، از آن کانال می پرند. اما چگونه می دانید که این معیارها تأثیر مثبتی در تجارت شما دارد؟

مگر اینکه از ابتدا اقدامات رسانه های اجتماعی را به اهداف مشاغل بزرگتر وصل کنید ، محاسبه ROI دشوار است ، و رسانه های اجتماعی به کارهایی تبدیل می شوند که “فقط به دلیل” ارائه هیچ ارزش واقعی برای تجارت شما نیست. هر کانال رسانه ای اجتماعی که استفاده می کنید باید استراتژی متمایز خود را بر اساس شاخص های کلیدی عملکرد داشته باشد که به اهداف کلی فروش و بازاریابی شما مرتبط است. به عنوان مثال ، از نظر مراجعه به وب سایت ، ثبت نام در خبرنامه و بارگیری مطالب ، از نظر مراجعه به وب سایت فکر کنید.

۲ Media رسانه اجتماعی توسط کارآموز اداره می شود

اجازه کارآموزی (های) خود را در کنترل کانال های رسانه های اجتماعی خود می خواهید برای شما مشکل ایجاد کند. بسیاری از شرکت ها توسط کارآموزان با استفاده از املا / گرامر ضعیف سوخته اند ، نظرات شخصی خود را که با نام تجاری آنها اداره نمی شود مطابقت دارند و عدم صحبت در مورد صحبت در مورد شغل ، نشان می دهند.

فقط به این دلیل که کسی به کالج رفته و رسانه های اجتماعی را “درک می کند” ، به این معنی نیست که این شخص باید کانالهای ارتباطی عمومی شرکت شما را با نظارت کمی اداره کند. مدیریت صحیح رسانه های اجتماعی نیاز به درک کاملی از خدمات ، محصولات ، تجارت عمومی ، استراتژی تحریریه و سایر موارد دارد. اگر می خواهید کارورزی را آموزش دهید ، خوب است. اما اطمینان حاصل کنید که آنها به درستی توسط یک حرفه ای رسانه های اجتماعی با چندین سال سابقه کار رسمی تحت نظارت هستند.

۳ ٫ محدود کردن حضور خود فقط در کانالهای رسانه ای اجتماعی فوق العاده محبوب

موفقیت در بازاریابی رسانه های اجتماعی غالباً مستلزم داشتن یک استراتژی رسانه ای چند کانال اجتماعی است. با این وجود بسیاری از مارک ها فقط در یک کانال محبوب مشهور (مانند توییتر ، فیس بوک یا LinkedIn) وجود دارند و سایر کانال های بزرگ مانند اسنپ چت ، اینستاگرام و پینترست را نادیده می گیرند ، جایی که ممکن است مخاطبان بسیار مجذوبی نیز داشته باشند.

کانال های ذکر شده در بالا نیز بسیار محبوب هستند (پینترست ، به دلیل بخشی از آن بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر تا پایان سال ۲۰۱۶) ، اما ممکن است کانال های اجتماعی حتی دیگری نیز وجود داشته باشد که مناسب کاملی برای برند شما باشد (Think Vimeo، Periscope، Reddit، و غیره.). اگر شخصیت های شغلی خود را می شناسید ، درمورد مکانی که وقت خود را صرف می کنند ، تحقیقاتی انجام دهید ، سپس در افزودن آن کانال ها به استراتژی رسانه های اجتماعی خود سرمایه گذاری کنید. اما فکر نکنید که باید در هر بستر اجتماعی باشید. چند مورد را انتخاب کنید که بهترین کار را برای مخاطبان خود داشته باشند. سپس بر کیفیت ، و نه کمیت ، توجه کنید.

سرمایه گذاری

۴ ٫ استفاده از رسانه های اجتماعی فقط برای بازاریابی

رسانه های اجتماعی یک عامل مهم یک استراتژی بازاریابی دیجیتال است ، اما این همه چیز نیست. به عنوان مثال ، بخش منابع انسانی شما می تواند از طریق رسانه های اجتماعی برای استخدام با ارسال مشاغل در هنگام دسترسی ، از آنها استفاده کند. چه راهی بهتر برای ارتقاء شغلی از این است که از طرفداران خود بخواهید با دوستان خود به اشتراک بگذارند؟ این یک افزایش فوری است که شما با ارسال در اکثر سایت های کاری پیدا نکردید.

استخدام

شاید مهمتر از آن ، از کانالهای رسانه اجتماعی شما برای رسیدگی به مشکلات خدمات به مشتری استفاده شود. شما باید هر زمانی که شرکت شما ذکر شد نظارت داشته باشید و به سرعت به نظرات و / یا شکایات پاسخ دهید. پاسخ های مفید به نظرات می تواند به مخاطبان جدید برسد ، تصویر نام تجاری شما را بهبود بخشد و احتمال خرید دوباره مشتریان را افزایش دهد. بسته به نوع صنعت شما ، ممکن است نیاز به بخش خدمات مشتری خود برای درگیر شدن داشته باشید.

مشکلات

برای مثال هایی از اهمیت واکنش سریع رسانه های اجتماعی ، آمار زیر را مشاهده کنید ، سپس یک پاسخ مشتری موثر از JetBlue را ببینید.

۵ ing “اجتماعی” در رسانه های اجتماعی وجود ندارد

Newsflash: صفحات رسانه های اجتماعی شرکت فقط نباید درمورد اشتراک گذاری محتوای مارک دار باشد. پس از همه ، این رسانه “اجتماعی” است ، به این معنی که شما باید با مخاطبان خود واکنش نشان داده و درگیر شوید ، نه فقط هر وقت این شانس را پیدا کردید مطالب خود را فریاد بزنید. هیچ کس نمی خواهد مارک تجاری را دنبال کندتی همه چیز را در مورد آن ایجاد می کند. دوست داشتن یک دوست که فقط در مورد خودش صحبت می کند وقتی واقعاً به کسی احتیاج دارید کسی است که گوش کند.

یک فید رسانه رسانه ای اجتماعی که خود خدمت رسان است برای مخاطبان شما غیر حرفه ای و اسپم به نظر می رسد. در عوض ، شما باید ترکیبی از بازتوییت (در صورت توییتر) ، مطالب سرپرستی شده از دیگر منابع معتبر و گفتگو با مخاطبان خود داشته باشید.

اسپم

۶ ٫ خسته کننده اجتماعی

آیا هرگز تعجب کرده اید که چرا به نظر نمی رسد کسی با پست های رسانه های اجتماعی شما درگیر شود؟ این احتمالاً به محتوای شما کم می شود. این فقط خسته کننده است آیا شما به سادگی می توانید عنوان مقاله یا وبلاگ را ارسال کرده و لینک را ذکر کنید؟ خیلی جذاب نیست یا شاید همه آنچه ارسال می کنید مبتنی بر متن باشد؛ تصاویر ، فیلم ها و نقل قول ها و آمارها را از دست نمی دهید. به نوع محتوای رسانه های اجتماعی که روی آن کلیک می کنید فکر کنید. سپس از منظر یک شخص خارجی نگاهی به حساب های خود بیندازید. آیا می خواهید روی پیام های رسانه اجتماعی شرکت خود کلیک کنید؟ اگر جواب خیر است ، با استفاده از نمودار زیر ، به دنبال ایجاد انواع جدیدی از محتوا باشید.

۷ ack فقدان قوام و تمرکز

وقتی اداره روابط عمومی شما اقدام به راه اندازی یک کمپین می کند ، احتمالاً مخاطب مورد نظر خود را می شناسد ، به همان روشی که می دانید با یک تبلیغ یا ایمیل کمپین را به چه کسی هدف قرار داده اید. اما در مورد رسانه های اجتماعی چطور؟ آیا واقعاً مخاطبی را هدف قرار داده اید یا محتوای خود را در آنجا قرار می دهید تا هرکسی و همه بتوانند به آن پاسخ دهند؟ این نوع رویکرد “اسپری و دعا” (تبلیغات کسب و کار شما در هر مکان و هرجایی ، با امید اینکه مردم متوجه شما شوند و دعای کار سخت شما را بپردازد) غالباً وامهای تجاری ROI را به دنبال ندارد. تمرکز خود را بر روی ارتباط با افرادی که برای کسب و کار شما مهم هستند – مشتریان و چشم اندازهای خود متمرکز کنید!

هنگامی که تمرکز خود را پیدا کردید ، مهم است که قوام را در نظر بگیرید. چند بار ارسال می کنید؟ ایده آل نیست که کانال های خود را بدون هیچگونه فعالیتی به مدت چند روز یا هفته به طور همزمان ترک کنید. برنامه ای را برای شما تعیین کنید و به آن بچسبانید. اگر شانس دارید ، یک تقویم برنامه ریزی ایجاد کنید تا بتوانید پیام های خود را برای هفته یا ماه قبل از موعد پیشبرد کنید. مدتی طول می کشد اما اگر از ابتدا برنامه و استراتژی خود را در دراز مدت داشته باشید می تواند در دراز مدت را صرفه جویی کند.

برنامه ریزی

بازاریابی در رسانه های اجتماعی چیزی بیش از ارسال مطالب شما و امید به مشتریان بالقوه برای واکنش نشان نمی دهد – باید یک استراتژی پیشرفته تر در زیر اقدامات شما وجود داشته باشد تا موفقیت های اجتماعی خود را با اهداف کلی کسب و کار خود هماهنگ کنید.