مصرف تخم مرغ خام سالمه؟ مضرات خوردن تخم مرغ خام

به کار گیری تخم مرغ خام واسه درست کردن شکلای جور واجور ماسک صورت رایجه اما در مورد خوردن تخم مرغ خام باید مراقب باشین.

به گزارش آلامتو و به نقل از علم ورزش؛ تخم مرغ یکی از سالم ترین خوراکیای دنیاست که شامل مواد مغذی مهم و زیادی بوده و می تونه فواید بسیار زیادی به بدن برسونه. اما خوردن تخم مرغ خام یا غذاهایی که شامل تخم مرغ خام می شه، خطر عفونت سالمونلا رو داره. ً شاید جذب بعضی از مواد مغذی کم شده و یا به طور کاملً متوقف شه.

هم اینکه بخونین: خواص تخم مرغ

تخم مرغ خام هم مواد مغذی زیادی داره

تخم مرغ خام درست مانند تخم مرغ پخته شده ارزش غذایی زیادی داره. تخم مرغ پر از پروتئین باکیفیت، چربیای سالم، ویتامینا، مواد معدنی، آنتی اکسیدان های محافظ چشم و بقیه مواد مغذی گوناگونه. ً یه تخم مرغ خام دارای ۱۴۷ میلی گرم کولین (choline ) است که یه ماده مغذی مهم واسه کارکرد سالم مغز حساب می شه.

کولین می تونه در سلامت قلب هم مؤثر باشه. تخم مرغ خام، لوتئین و زیگزانتین زیادی داره، این آنتی اکسیدانای مهم از چشما مراقبت کرده و می تونن خطر بیماریای مربوط به پیرچشمی رو کم کنن. البته این نکته رو یادتون باشه که تقریباً تموم موادمغذی تخم مرغ در زرده اون هست و سفیده اون تقریباً فقط پروتئینه.

خوردن تخم مرغ خام، جذب پروتئینی زیادی نداره

تخم مرغ تموم ۹ اسید آمینه لازم رو به اندازه مناسبی دارا هستش. به خاطر همین، معمولا ًبه اون منبع “کامل” پروتئینی می گن. اما خوردن تخم مرغ خام می تونه مانع جذب کامل این پروتئین با کیفیت شه. در تحقیقات انجام شده معلوم شد ۹۰ درصد پروتئین موجود در تخم مرغ پخته شده جذب می شه اما تنها ۵۰ درصد از همین پروتئین در تخم مرغ خام به وسیله بدن جذب می شه. یعنی پروتئین تخم مرغ پخته، ۸۰ درصد بیشتر قابل هضم و جذبه. اما بقیه مواد مغذی تخم مرغ با پخته شدن اون کم میشه که شامل ویتامین آ، ویتامین ب ۵، فسفر و پتاسیم می شه.

سفیده تخم مرغ خام ممکنه مانع جذب بیوتین شه

بیوتین ویتامین ب محلول در آبه که به نام ویتامین ب ۷ هم می شناسنش. این ویتامین در تولید گلوکز و اسیدهای چرب بدن دخالت داره و در دوران بارداری هم خیلی با اهمیته. زرده تخم مرغ منبع خوبی از بیوتینه، سفیده تخم مرغ خام هم شامل پروتئینی به نام آویدینه. این آویدین در روده کوچیک با بیوتین ترکیب می شه و مانع جذب اون می شه. اما با پخته شدن تخم مرغ، آویدین تخریب شده و در نتیجه مانع جذب بیوتین دیگه موجود نیس.

تخم مرغ خام ممکنه آلوده به باکتری باشه

تخم مرغ خام یا نیم پز ممکنه شامل سالمونلا باشه که یه جور باکتری مضره. این باکتری شاید در پوست تخم مرغ باشه اما احتمال وجودش در داخل تخم مرغ هم هست. خوردن تخم مرغ آلوده می تونه دلیل مسمومیت غذایی شه. علائم مسمومیت غذایی شامل دل پیچه، اسهال، تهوع، تب و سردرد می شه. این علائم معمولاً ۶ تا ۴۸ ساعت بعد از خوردن تخم مرغ آلوده ظاهر شده و ۳ تا ۷ روز باقی می مانند. حالا خوبیش اینه احتمال اینکه یه تخم مرغ آلوده باشه بسیار پایینه. تحقیقات نشون داده از ۳۰۰۰۰ تخم مرغ تنها یکی آلوده س.

از دهه نود، تکنیکایی در فرآوری تخم مرغ استفاده شد که احتمال وجود سالمونلا خیلی کم شد کرد. این تغییرات شامل پاستوریزاسیونه. در این روند از راه های گرمایی واسه کاهش تعداد باکتریا و بقیه میکروارگانیسما در مواد غذایی استفاده می شه.

عفونت باکتریایی واسه بعضیا خطرناک تره

نوزادان و کودکان:

گروه سنی پایین به دلیل سیستم ایمنی ناکامل بیشتر در برابر دچار شدن به این عفونت قرار دارن.

زنان باردار:

در موارد نادر، سالمونلا می تونه موجب گرفتگی رحم مادر باردار شده و تولد خام نوزاد یا مرگ جنین رو دربر داشته باشه.

سالمندان:

افراد بالای ۶۵ سال بیشتر در برابر مرگ به وجود اومده به وسیله عفونتای غذایی هستن. فاکتورهای موثر شامل بدخوری و تغییرات مربوط به سن و سال در سیستم گوارشی هستش.

مبتلایان به مشکل ایمنی:

سیستم ایمنی آدمایی که دچار بیماریای طولانی هستن ضعیف تر بوده و بیشتر مستعد عفونتا هستش. افراد گرفتار به دیابت، HIV و تومورهای بدخیم جزو کسائی هستن که ابدا نباید تخم مرغ خام بخورند.

این گروه ها باید از خوردن تخم مرغ به شکل خام و غذاهایی که شامل اون هستش دوری کنن. غذاهای خونگی که معمولاً شامل تخم مرغ خام هستن، سس مایونز، تزئینات روی کیک و بستنیه.

چیجوری خطر عفونت باکتریایی رو به کمترین حد ممکن برسونیم؟

نمیشه خطر عفونت به وجود اومده به وسیله خوردن تخم مرغ خام رو به طور کاملً به صفر رساند. اما روشی واسه کاهش اون هست:

  • تخم مرغ و اجناس پاستوریزه رو بخرین که در سوپرمارکتا در دسترس هستن.
  • فقط تخم مرغایی رو بخرین که در قسمت یخچال فروشگاه ها نگهداری می شن.
  • تخم مرغ رو در یخچال نگهداری کنین. نگهداری اون در دمای اتاق ممکنه رشد باکتریای مضر رو تسریع کنه.
  • تخم مرغایی رو که تاریخ مصرف ندارن، نخرید.
  • تخم مرغایی رو که ترک خورده ان یا تمیز نیستن، مصرف نکنین.

با همه این نکات، تنها راه مطمئن فرار از خطر عفونت اینه که تخم مرغ رو به طور کاملً بپزید.

.

منبع : alamto.com