مدت هاست که این خبر خوشحال کننده در دنیای کاهش وزن و در بین کسائی که تصمیم به کاهش وزن دارن، دهن به دهن می شه که نوشیدن مخلوط آب داغ و لیمو، چربیا رو آب می کنه! این ادعا صحت داره؟ مخلوط آب داغ و لیمو، به درستیً اینجور اثر معجزه آسایی داره؟

آب و لیمو

واقعیت اینه که این نوشیدنی به خودی خود هیچ تأثیری بر کاهش وزن نداره. اما اگه جانشین بقیه نوشیدنیای چاق کننده و پرانرژی مثل نوشابه، قهوه شیرین و آب میوه شه، ً به کاهش وزن کمک می کنه. یعنی اگه به جای اینکه نوشابه یا آب میوه بخورین، آب داغ با تیکهای لیمو بخورین، از زیاد شدن وزن شما جلوگیری می شه و حتی شاید بتونین وزن کم کنین چون انرژی کمتری رو در مقایسه با وقتی که نوشابه می خوردین، وارد بدن خود کردین.

یه نکته دیگه اینکه نوشیدن آب (چه به صورت خنک و چه به صورت داغ) همراه با تیکهای لیمو و یا حتی بدون تیکهای لیمو و به شکل آب معمولی، متابولیسم رو زیاد می کنه. آبرسانی به بدن، یکی از اجزای بسیار مهم رژیم غذایی سالم است.

اگه از نوشیدن آب ساده و بدون طعم، لذت نمی برین، با اضافه کردن تیکهای لیمو به اون، هم آب طعم دار دارین و هم انرژی زیادی وارد بدن شما نمی شه و چاق نمی شین.

اگه دچار نفخ شدین، نوشیدن آب همراه با لیمو، نفخ رو کاهش داده و مانند یه ماده مدر طبیعی و ملایم عمل می کنه. اما اگه مشکل نفخ رو از مدتا قبل و به طور دائمی دارین، باید دلیل اصلی اونو پیدا کنین. سریع غذا خوردن، نوشیدن نوشیدنیا با نی، نوشیدن نوشابه های کربناته، مصرف زیادتر از اندازه نمک، مصرف غذاهای شامل قندهای الکلی، از عوامل بروز نفخ هستن.

اگه به مشکل سوزش سر دل و رفلاکس اسید دچار هستین، بهتره که از نوشیدن آب لیمو، دوری کنین چون علائم مریضی رو در شما شدید شدن می کنه.

حال شما خوب میدونید که اثر لاغری مخلوط آب و لیمو یه شایعه س و فقط در صورتی حقیقت پیدا می کنه که شما این نوشیدنی رو جانشین نوشیدنیای چاق کننده مثل نوشابه کنین.

جهت مشاهده خواص و مضرات لیمو ترش اینجا کلیک کنین

جمع آوری و تنظیم: گروه هفت گنج

www.7ganj.ir

.

منبع : ۷ganj.org