مام زیر بغل و اسپری خطرناک هستن؟

مام زیر بغل و اسپری واسه خوشبو کردن و جلوگیری از تعریق بسیار استفاده می شه. اما این لوازم ضد تعریق و خوشبو کننده زیر بغل مشکل ساز هستن و خطری واسه سلامت حساب می شن؟ در ادامه بیشتر می خواند.

تعریق! ناخوشایندترین حالت ایجاد شده به وسیله بدن. در بدن ما ۲.۶ میلیون غده تولید و ترشح عرق هست که ما همیشه در حال مقابله با اونا هستیم. تعریق بیشتر اوقات موجب خجالت می شه و جالبه بدونین که واسه رفع این حالت مردم به صورت میانگین در اروپا ۵۵۰ میلیون یورو صرف هزینه خرید مام و اسپریای زیر بغل و خوشبوکنندها می کنن.

اما تحقیقات پزشکی حقیقتی رو در مورد تعریق گفته که تنها فواید اون رابیان می کنه.

 

محققان کانادایی بعد از انجام مطالعاتی در این مورد شدیدا در مورد به کار گیری مام زیر بغل که واسه جلوگیری از تعریق استفاده می شه اخطار دادن . اونا تو یه جمله ساده گفتن: بدن ما بدون تعریق و با موندن مواد سمی داخل بدن انگار فاسد می شه و به سمت بیماریا میره. تعریق واسه سلامت بدن چیزی حیاتیه و به وسیله اون بدن سموم رو از خود خارج کیده و به حالت طبیعی از دید درجه حرارات و بدون سموم می رسه.

پروفسور جورج هونیس میگه یکی از اصلی ترین راه های خنک شدن بدن و کم شدن در جه گرما تعریقه و اصلا نباید جلوی اون گرفته شه.

با جلوگیری از تعریق در بدن درجه گرما به اندازه ۴۰ درجه هم می رسه کخ عواقبی بدتر به دنبال داره.

اسپریایی که استفاده می شن هیچوقت نباید مستقیما به پوست به خصوص پوست زیر بغل زده شن چون که ۴ ماده اصلی تشکیل دهنده اونا واسه سلامت سیستم عصبی – قلب – مغز و کلیه ها یه تهدید جدی هستن.

از اونجایی که تعریق معمولا بعد از انجام یه سری فعالیتا و حالات روحی خاص  مثل استرس – ترس – داشتن رابطه جنسی و انجام حرکات ورزشی ایجاد می شه بهتره بدونین که با قرار گرفتن در شرایط مثبت می تونین سموم بدن رو تا حدی خارج کنین و در عین حال با کم شدن اندازه استرس و ترس در خود تعریق رو کم کنین.


مام زیر بغل و اسپری خطرناک هستن؟

۴.۶/۵

۱۲

منبع : نمناک /ن