بازم پاییز اومده،بازم افسردگی،بازم کسلی،بازم هوای غمگین و بازم … .پاییز بخاطر هوای غمگینش افسردگی با خودش میاورد و این رو همه می دونیم.تا الآن روشی زیادی واسه رفع افسردگی معرفی شدن،اما میگن ماست در رفع افسردگی تاثیر داره و میتونه اونو برطرف کنه، این حرف صحت داره یا شایعه س؟

اگه همزمان با شروع پاییز احساس می کنین که دچار افسردگی فصلی شدین می تونین فقط با خوردن یه محصول لبنی بسیار خوشمزه این مریضی رو به زانو در بیارین

براساس جدیدترین پژوهشای انجام شده خانمایی که به طور منظم در رژیم غذایی خود ماست پرچرب مصرف می کنن کمتر گرفتار به افسردگی می شن.

خوردن روزانه یه لیوان ماست ماست پرچرب با کارکرد مناسب با کتریای به درد بخور روده در ارتباطه و دلیل می شه تا علاوه بر بهتر شدن کارایی دستگاه گوارش ، اخلاق افراد هم بهتر شه و علائم مریضی افسردگی در اونا کم بشه.

خوردن ماست پروبیوتیک هم با کشتن میکروبا و باکتریا در روده در ارتباطه و مواد مخمر موجود در ماست می تونه درایجاد روحیه مثبت و خوشحال در افراد اثر داشته باشه.

براساس آمارها افسردگی بالینی در سالهای آینده به یکی از بیماریای بسیار شایع و با جامعه آماری بالا در سطح دنیا تبدیل می شه و به دلیل کارایی که فرد گرفتار به افسردگی می تونه بکنه ازجمله خودکشی یا اقدامات جنایت آمیز، کشورای صنعتی از رشد این مریضی در ترس هستن.

علل مختلفی باعث ابتلای شما یا اعضای خونواده تون به این مریضی می شه ازجمله ، عوامل ژنتیکی، محیط زندگی، نوع تغذیه و حوادث دور و بر و روزمره که می تونه ازافسردگی ناچیز تا شکلای جور واجور زیاد رو در افراد بسازه.

به خاطر مراقبت ازبدن در برابر این مریضی روحی سخت درمان، علاوه بر خوشحال زیستی، مثبت اندیشی، مشاوره با متخصص، میشه با خوردن مواد غذایی سالم مخصوصا ماست پرچرب به اندازه ۶ وعده در هفته تا ۳۲ درصد کمتر از بقیه در برابر دچار شدن به اون قرار گرفت.

این تحقیقات به وسیله محققان دانشگاه آکسفورد انجام شده و کارشناسان امیدوارن از این مکمل درمانی طبیعی وبی ضرر واسه درمان بیماران گرفتار به افسردگی و کم شدن نشونه های مریضی استفاده کنن.

ماست منبع غنی ازکلسیم ، شکلای جور واجور پروتئین و مواد معدنیه و واسه حفظ تراکم استخون ها ، جلوگیری از چاقی وابتلا به دیابت، همینطور حفظ زیبایی پوست و مو خیلی خوبه.

شما می تونین در وقتی که دچار استرس یا ناراحتی هستین درکنار غذا از ماست پرچرب استفاده کنین تا خیلی زود روحیه خود رو بدست بیارین وکمتر دچار نوسانات خلقی شید.

.

منبع : hidoctor.ir