دانلود پایان نامه

تعداد صفحات پایان نامه: 108 صفحه

دانلود متن کامل این پایان نامه با فرمت ورد word

چکیده

موضوع این پایان نامه در مورد مکانیزه کردن سیستم تاکسی تلفنی است بطوریکه می توان از طریق بانک اطلاعاتی مشخصات مربوط به متقاضیان (اشتراک دار و بدون اشتراک ) و همچنین راننده ها را مشاهده کرد .

این سیستم دارای امکاناتی از قبیل جستجو متقاضیان بر اساس فیلد دلخواه ، دادن اشتراک به آنها ، گزارش گرفتن از لیست متقاضیان یا رانندگان می باشد .

همچنین محاسبه حقوق رانندگان به این صورت است که %18 از کل مبلغ دریافتی از مشتری توسط راننده بعنوان حقوق خالص راننده محسوب می گردد.

مقدمه:

تکنولوژی کامپیوتر با سرعت زیادی در حال پیشرفت است و کاربرد آن بسیار گسترده می باشد بطوری که امروزه از ضروریات زندگی بشر محسوب می شود و برای همگان روشن است که دنیای بدون کامپیوتر ، دنیای تهی و فاقد ارزش است و زندگی بدون کامپیوترها زندگی بدون محتوا خواهد بود .

امروزه کامپیوتر در مدارس یکی از مواد درسی است . فیش های حقوقی و صورتحسابها توسط کامپیوتر تهیه می شود . بلیط های هواپیما و کنسرت توسط کامپیوتر رزرو می شود . همچنین کامپیوترها در انجام اعمال بانکی و خریدهای روزمره ، نوشتن کتابها و بسیاری کارهای دیگر به ما کمک می کند و برای انجام این کارها از برنامه هایی استفاده می شود که برنامه ها معمولا تحت یک زبان برنامه سازی خاص نظیر دلفی نوشته می شود . با توجه به روند رو به رشد سبکهای برنامه نویسی انتظار می رود برنامه های آینده فقط از قطعات نرم افزاری ساخته شود یعنی هیچ کدی برای برنامه نوشته نشود . انچه که در برنامه است قطعات نرم افزاری از پیش نوشته شده ای است که با اطمینان زیادی اجرا می شود و شاید زبان دلفی اولین گام را در این زمینه برداشته باشد .

سرعت برنامه نویسی در دلفی و قدرت فوق العاده بانک های اطلاعاتی آن جذابیت خاصی در بین برنامه نویسان ان داشته است .در این پایان نامه سعی شده تا مراحل طراحی برنامه بطور گام به گام توضیح داده شود .

لازم است در اینجا از پدر و مادر عزیزم و استاد محترم جهت یاری کردن در اتمام این پروژه تشکر و سپاسگذاری را بنمایم .

فصل اول

شرح کار و تحقیق

هدف :

مکانیزه کردن سیستم تاکسی تلفنی .

 پیشینه تحقیق :

لازم به ذکر است که منابع مورد استفاده برای تکمیل پروژه ، استفاده از اینترنت و همچنین کتاب آموزش دلفی 7 عین الله جعفرنژاد قمی در ایجاد این پروژه بوده است .

 شرح تحقیق :

زبان برنامه نویسی دلفی درمحیط ویندوز تحولی را در برنامه نویسی شی گرا ایجاد کرده است . وجود اشیاء آماده ع عناصر و خواص آن برنامه نویسی را ساده کرده است .

این پروژه تشکیل شده از10 فرم که هر فرمی کار مخصوص خود را انجام می دهد که به ترتیب زیر است :

فرم 1 : که شامل منوهایی است که می توان با استفاده از آنها فرم ( صفحه ) مورد نظر خود را انتخاب کرد .

فرم 2 : که شامل بانکی برای نگهداری مشخصات تمامی متقاضیان می باشد و همچنین انجام اعمال افزودن متقاضی جدید ، حذف و گزارش در آن میسر می باشد .

فرم 3 : که شامل بانکی برای نگهداری مشخصات متقاضیان اشتراک دار است و همچنین مانند فرم قبلی انجام اعمال افزودن متقاضی جدید ، جستجو ، حذف و گزارش در آن میسر می باشد .

فرم 4 : که شامل بانکی برای نگهداری مشخصات رانندگان می باشد و همچنین افزودن راننده جدید ، جستجو ، حذف و گزارش در آن میسر می باشد .

فرم 5 : این فرم اطلاعاتی در مورد نحوه کارکرد برنامه به شما می دهد .

فرم 6 : در این فرم معلوم خواهد شد که آیا راننده در تاریخ روز در تاکسی تلفنی حضور داشته است یا خیر ؟ و بر اساس آن هم گزارش گرفته می شود .

فرم 8 : در این فرم جستجو در بانک متقاضیان بر اساس 1 فیلد دلخواه امکان پذیر است همچنین می توان از نتیجه جستجو گزارش تهیه کرد .

فرم 9 : این فرم در فرم 10 برای تکمیل بعضی از درخواستها مورد استفاده قرار می گیرد .

فرم 10 : در این فرم مبلغ دریافتی هر راننده ای در بانک مخصوصی ذخیره می شود .

فرم 11 : در این ابتدا نام راننده مورد نظر را برای جستجو تایپ کرده تا در صورت وجود تمامی مبلغ دریافتی او نمایش داده شودسپس می توان حقوق خالص او را محاسبه کرد .

فرم 12 : در این فرم نام استاد پروژه ، نام استاد راهنما و دانشجو به همراه نام دانشگاه ا و ذکر شده است .

فصل دوم

 پیوستها ( جداول ، نمودارها ، فرمها و یونیتها )

 

فصل سوم

 نتیجه گیری و پیشنهادات

نتیجه گیری :

اگر توانسته باشیم با مکانیزه کردن سیستم تاکسی تلفنی و با در نظر گرفتن نیازهای مراجعه کنندگان و تجزیه و تحلیل نیازها و خواسته های آنان یک طرح نرم افزاری برای توسعه سیستم تاکسی تلفنی و همچنین صرفه جویی در وقت و هزینه را داشته باشیم می توانیم افراد مختلفی را در این زمینه جذب کنیم .

امید است که این نرم افزار توانسته باشد در این زمینه موثر واقع شود .

 پیشنهادات :

پیشنهاد می شود بریایه توسعه نرم افزار تاکسی تلفنی ، تاکسی تلفنی ها به صورت یک شبکه با هم در ارتباط باشند تا پس از نمایش شماره تلفن متقاضی شخص بتواند از نزدیک ترین تاکسی تلفنی سرویس دهی شود و در صورتی که تاکسی تلفنی مورد نظر سرویس نداشته باشد نزدیک ترین ایستگاه بعدی روی شبکه بتواند به شخص سرویس دهد .

 متن کامل را می توانید دانلود نمائید چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

 

 

با فرمت ورد word

 

 

 

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده اند

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

دانلود متن کامل پایان نامه مکانیزه کردن سیستم تاکسی تلفنی


دیدگاهتان را بنویسید