دانلود پایان نامه

دانلود متن کامل پایان نامه کاردانی کامپیوتر با فرمت ورد word

دانشگاه آزاد اسلامی

 واحد گرگان

  پایان نامه جهت اخذ درجه کاردانی کامپیوتر

 در رشته : نرم افزار کامپیوتر

 عنوان :‌

 طراحی نرم افزار صدور گواهینامه آموزشی کارکنان دولت

  استاد راهنما :

 آقای مهندس خیر آبادی

  نگارش :

ناهید فرخی

چکیده :

نرم افزار طراحی شده تحت عنوان نرم افزار صدور گواهینامه آموزشی کارکنان دولت است . از آنجائیکه کارکنان دولت نیاز به آموزش هایی مربوط به شغل خود جهت به روز شدن دارند ، مدیریت آموزشی و پژوهشی سازمان مدیریت و برنامه ریزی هر استان این وظیفه را دارد که جهت به روز رسانی کارمندان دوره های مختلف مربوطه را برگزار نمایند و گذراندن هر یک از دوره ها مستلزم صدور گواهینامه مربوط به آن دوره برای فرد مورد نظر می باشد و این گواهینامه دارای استاندارد مدت زمان و شرایط خاص می باشد که در حال حاضر برنامه ای با نام صدور گواهینامه تحت برنامه نویسی فاکس می باشد که مورد استفاده قرار می گیرد .

برنامه موجود تحت فاکس از نظر گرافیکی در سطح خیلی پایینی قرار داشت و همچنین کاربران کار با آن برنامه را سخت می دانستند . بدین منظور برنامه ای تحت ویژوال  سرلوحه کار قرار گرفت ، که دارای امکاناتی مثل اضافه کردن اطلاعات به بانک ، حذف کردن اطلاعات از بانک ،‌ ویرایش کرن اطلاعات و غیره می باشد .

نتیجه کار این است که این نرم افزار دارای امکانات بیشتر ، سرعت بالاتر و تنوع بهتری نسبت به سیستم قبلی است و در آینده می توان توسط این نرم افزار نرم افزار های بهتر و کم نقصی را ایجاد کرد .

 مقدمه :

   امروزه استفاده از رایانه و نرم افزارهای کاربردی ، یکی از ضروریات زندگی بشر بوده و حذف آن از زندگی تا حدود زیادی غیر قابل تصور می باشد .

در این میان برنامه نویسی و تهیه نرم افزارهای کاربردی ، از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و رفته رفته ، باید برنامه ها و نرم افزارهای کاربردی قوی تر ، با رابط کاربری بهتر و تولید آسان و سریعتر ، تهیه کرد .نرم افزارهای که توسط زبان های     برنامه نویسی اصلی تحت سیستم عامل DOS تهیه می گردید ، تا حدود زیادی شامل این سه معقوله نمی شدند و خود سیستم عامل DOS ، از لحاظ رابط کاربری ضعیف بوده و مناسب نبود .

با بوجود آمدن سیستم عامل ویندوز ، زبانهای برنامه سازی تحت این سیستم نیز ایجاد شد که قادرند نرم افزار هایی با سرعت بالاتر و رابط گرافیکی بهتر تولید کنند . از جمله این زبانهای برنامه سازی می توان به زبان برنامه نویسی VISUAL BASIC اشاره کرد .

1 تعریف مسئله

این پروژه اهداف امکان حذف ، ویرایش، نمایش مشخصات افراد و گزارشی از گواهینامه آنها را پشتیبانی می کند . در واقع این سیستم باید کارهای مربوط به قسمت آموزش و پژوهش سازمان را انجام دهد و همچنین در آن امکان تعیین کاربران خاص که اجازه استفاده از این برنامه را در دوره زمانی مشخص داشته باشند موجود باشد . بدینوسیله کاربران زیر نظر مدیر می باشند و هر یک برای انجام کار خاص در نظر گرفته می شوند . بعنوان مثال : عملیات ابتدا وانتهای سال و غیره یعنی علاوه بر محدود کردن اختیارات کاربران برای استفاده از برنامه می توانند برای آنها یک محدوده زمانی در نظر بگیرند بدین وسیله می توانند برای یک یا چند روز اختیارات یک کاربر را به فرد دیگری بدهد که پس از آن مدت این کاربر دیگر نمی تواند از این برنامه استفاده کند . علاوه بر این باید قابلیتی داشته باشد که از این سیستم بتوان در سالهای متوالی استفاده کردبدون اینکه نیاز به طراحی سیستم دیگری باشد و همچنین نیز بتوان به آسانی از اطلاعات سال قبل نیز بهره برد و همین که از اطلاعات هر سال یک کپی گرفت .

1-2 اهداف مسئله :

1-2-1 اهداف کلی

1 – ارتقاء و سرعت بخشیدن به تبادل اطلاعات

2 – صرف وقت کمتر

3 – راحتی کار برنامه

1-2-2 اهداف جزئی

امکان تعیین کاربران و محدوده دسترسی آنها به سیستم

1-3 مشکلات و موانع

اولین گام برای طراحی نرم افزار مرحله شناخت همراه با معایب و موانع خاص آن است که لازمه آن تحقیق و پژوهش و گرد آوری اطلاعات میباشد . مشکلاتی که در طراحی این نرم افزار وجود داشت : مهارت نداشتن در زبان برنامه نویسی استفاده شده و همینطور نداشتن اطلاعات کافی در مورد نرم افزار قبلی ( نرم افزاری که جهت صدور گواهینامه در محیط DOS طراحی شده است )

1-4 کارهای انجام شده مرتبط با موضوع

سیستم که شبیه به سیستم طراحی شده است . سیستم صدور گواهینامه به زبان Faxporo در محیط DOS است که از طرف دانشجویی طراحی شده بود ، با این تفاوت که سیستم طراحی شده این مجموعه دارای امکانات بیشتر ، سرعت بالاتر و تنوع بهتری نسبت به سیستم قبلی است .

1-5 امکان سنجی

در این مرحله با توجه به شناسایی نیازهای کاربران ، شناسایی داده های سیستم ، تجزیه و تحلیل ساختار سازمان و شناسایی ویژگی های اصلی سیستم و استفاده از تجربه دیگران مرحله امکان سنجی انجام شد . نتیجه آن است که با نرم افزارهای مشخص شده امکان مکانیزه کردن سیستم مورد نظر وجود دارد .

متن کامل را می توانید دانلود نمائید چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

با فرمت ورد word

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده اند

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

 دانلود پایان نامه طراحی نرم افزار صدور گواهینامه آموزشی کارکنان دولت


دیدگاهتان را بنویسید