دانلود پایان نامه

دانلود متن کامل پایان نامه کاردانی رشته کامپیوتر در مورد وب سرور با فرمت ورد word

برپایی یک سرور وب

در این فصل عناوین زیر را خواهید آموخت:

  • معرفی سرورهای وب Apache
  • پیکربندی سرور وب Apache
  • شروع به کار و توقف سرور
  • نظارت بر روی فعالیتهای سرور

Worid wide web بخشی از اینترنت است که سریعترین رشد را داشته است . بر طبق نظر Netceraft )www.netcraft.com ( بیش از 54 میلیون سایت وب بر روی اینترنت در سپتامبر سال 2004 وجود داشته است. تجارت الکترونیک یک فروشگاه مجازی جدید را برای اشخاصی که سعی دارند همگان با تکنولوژی به پیش بروند ارائه کرده است.

وب همچنین برای سازمانهایی که سعی دارند بصورت کم خرجی اطلاعات را منتشر و توزیع نمایند , بسیار سودمند بوده است و با افزایش قدرت محاسباتی کامپیوترها , کاهش قیمتها , سیستم عاملهای رایگانی نظیر لینوکس و سرورهای وب رایگانی نظیر Apache و TUX حضور اشخاص بر روی وب برای نشر اطلاعات , حتی ساده تر نیز شده است.

این فصل چگونگی نصب و پیکر بندی سرور وب Apache را نشان می دهد . هر یک از فایلهای پیکربندی سرور با جزئیات تشریح و توضیح داده شده است. شما در مورد گزینه های متنوع مربوط به شروع به کار و توقف سرورها , بعلاوه چگونگی نظارت بر روی فعالیت سرور وب مطالبی را خواهید آموخت . موضوعات امنیتی مرتبط و تمرینات در سراسر فصل با توضیحات و مثالهایی شرح داده می شوند.

نکته:نسخه فعلی لینوکس فدورا همراه با Apache نگارش 2.0 عرضه شده است Apache 2.0 شامل پشتیبانی از یک واسطه برنامه نویسی جدید Apache UNIX threading ( برای multi – processing Internet protocol Version 6(IPv6) و پروتکهای چند گانه می باشد تعداد کمی ماژولهای جدید نیز اضافه شده اند . با توجه به نگارش 2.0 اسامی بسته های Apache,httpd-manual httpd تغییر کرده است.

مقدمه ای بر سرورهای وب

World wide web بصورتی که امروزه شناخته شده است. بعنوان یک پروژه از Tim Bern-lee در مرکز اروپایی فیزیک علمی (cern) شروع شد . عدف اصلی ارائه یک رابط ثابت بود برای محققان و دانشمندانی که بوصرت جغرافیایی در کل گیتی پخش شدهه بودند و سعی داشتند به اطلاعاتی با فرمتهای گوناگون دسترسی پیدا نمایند . از این ایده مفهوم بکارگیری یک سرویس گیرنده (مرور وب) برای دسترسی به داده ها ( متن , تصاویر , اصوات] ویدئو و فایلهای باینری) از نوع سرویس دهنده finger .wais ,NNTP,SMTP,FTP,HTTP) و سرورهای (streaming – media استخراج شد.سرور وب معمولا دارای یک وظیفه مشابه می باشد : درخواستها Hyper Text Transfer Protocol (HTTP) و ارسال یک پاسخ بخ کلانیت ، اگر چه این وظیفه می تواند با انجام کارهای زیر پیچیده تر گردد ( همانند کاری که سرور می تواند انجام دهد):

انجام کنترل دسترسی مبتنی بر مجوزهای فایل , زوجهای نام کاربری / کلمه عبور و محدودیتهای نام میزبان / ادرس IP

تجزیه یک سند ( جایگزینی مقادیر مناسب برای تمامی فیلدهای شرطی موجود در سند) پیش از ارسال آن به کلاینت

ایجاد یک اسکریپیت common Gateway interface (CGI) یا برنامه Application (API) programming interface سفارشی برای ارزیابی محتویات فرم submit شده مایش سندی که بصورت پویا ایجاد شده است یا دسترسی به یک پایگاه داده.

ارسال یک اپلیت جاوا به سرویس گیرنده.

ثبت تمامی دسترسی های موفق, ناموفق خطاها

سرور وب Apache

سرور وب Apache در ابتدا مبتنی بر HTTPd و یک سرور رایگان از (NCSA) National center for

Supercomputing Application بود . در آن موقعHTTPd اولین و تنها سرور وب بر روی اینترنت بود . بدبختانه توسعه سرورها پا به پای نیازهای webmasterرشد نکرده و چندین مشکل امنیتی کشف شده است . اکثرwebmaster ها بصورت مستقل ویژگیها و ترمیمهای مختص به خودشان را بر روی سورس کدApache که به صورت رایگان در دسترس می باشد استفاده کرده اند و ویژگی های امنیتی بهبود یافته ای نظیر (SSL)Layer Secure Sockets را برای انتقال داده های رمزگذاری شده و ماژولهای اعتبار سنجی پیشرفته اضافه کرده اند.

ویژگی های اصلی سرور وب Apache عبارتند از:

  • قالیت ثبات پذیری (Stability) و چرخه توسعه سریع متناظر با گروه بزرگی از برنامه نویسان داوطلب.
  • سورس کد کامل و با قابلیت download بدون پرداخت هزینه
  • پیکر بندی ساده با استفاده از فایلهای متنی ساده
  • کنترل دسترسی مبتنی بر نام میزبان/ادرس IP سرویس گیرنده یا ترمیبات نام کاربری/کلمه عبور
  • پشتیبانی از اسکریپت نویسی سمت سرور بعلاوه اسکریپت های CGI
  • یک API سفارشی مه مازولهای خارجی(برای مثال برای قابلیتهای ثبت وقایع گسترش داده شده اعتبار سنجی بهینه شده caching ردیابی اتصال غیره)را برای بکارگیری بوسیله برنامه پس زمینه ای سرور فعال می نماید.

Apache تنها سرور وب در دسترس برای فدورا سایر سیستمهای لینوکس Red Hat نمی باشد. اما یکی از مرسومترین سرویسهایی است که با لینوکس بکار می رود و محبوبترین سرور بکار رفته بر روی اینترنت بر طبق نظرسنجی جدید .com /archives/web_server_survey.htmi) Netcraft Surveys (http://news.netcraft . com/arمی باشد . علاوه بر Apache همراه با سرور وب TUX عرضه می شود.

سرور وب TUX

سرور وب TUX (که به ان اصطلاحا Red Content Accelerator نیز اطلاق می گردد) یک سرور وب با کارایی بالا و مبتنی بر کرنل می باشد که بخشی از توزیع لینوکس فدرا Red Hat می باشد. با کار در داخل کرنل لینوکس TUX می تواند بصورت بسیار موثری به محتویات ایستا (نظیر تصاویر) در هنگام اجماع با یک برنامه سرور وب دیگر برای مدیریت محتویالت پویایی که در درایورهای کرنل TUX پشتیبانی نمی شوند (نظیر زبانهای اسکریپت نویسی متنوعی که TUXچیزی در مورد انها نمی اداند) سرویس دهی نماید.

نکته:وضعیت TUX با توجه به پشتیبانی از ان در کرنل 2.6 تا اندازه ای بهتر شده است اگر شما در دسترس به لیست پستی TUX مراجعه نمائید. به ادرسهای www.redhat.com/mailing_lists مراجعه کرده و با [email protected] مکاتبه نمائید.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

با فرمت ورد word

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده اند

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

 دانلود پایان نامه کاردانی رشته کامپیوتر در مورد وب سرور


دیدگاهتان را بنویسید