دانلود پایان نامه

دانلود متن کامل این پایان نامه با فرمت ورد word

تعریف objection:

واژه objection به معنای سوالی است که برای به نقد کشیدن و تویح بیشتر در مورد یک موضوع مطرح می‌شود. درواقع هر سوالی که در مورد یک کار ازما پرسیده می‌شود یک objection است، و دلیل مطرح شدن آن عدم اطلاعات شخص پرسشگر از حقیقت موضوع است که در این حالت فرد جوابگو باید بتواند با داشتن اطلاعت کامل اعتماد به نفس بالا و تسلط و نفوذ در کلام objection مطرح شده را پاسخ دهد. objection فرصتی طلایی است که ما بتوانیم نکات مبهم پیش آمده در ذهن افراد را بطرف کرده و نوعی ایمان و بینش قوی برای ادامه کار به افرد افبا نماییم. یکی از پیش نیاز های جواب دادن به objection که نوعی رابطه روحی روانی با فرد است ایجاد ارتباط موثر است. ارتباط موثر بر طرف کننده هر گونه سوء تفاهمی است. با ارائه یکسری روشهای تکنیکها افراد می‌توانند از فواید یک رابطا موثر استفاده کنند. اما وقتی که پیامی توسط شخصی با شک و تردید ارسال می‌شود ویا شخص در حالت پاسخ گوی دار دودلی می‌شود مسلماً نمی‌تواند به طور صد در صد بر روی طرف مقابل تاثر بگذارد.ایجاد این ارتباط موثر نیازمند تسلط کامل برآموزشهای این سیستم است. تسلط بر نوع تجارت NETWORK MARKETING و همچنین تسلط به 3p یعنی product (محصول) plan (طرح کمپانی) و positioning (استراتژیهای کمپانی) از ضروریات پاسخگویی به یک سوال است عدم تسلط به این موارد شخص را دچار تزلزل کراه و در نتیجه در جوابگوی موفق نخواهد بود. چه بسا اطلاعات قبلی خود را نیز فراموش کرده و باعث ایجاد عکس العمل منفی در شخص پرسشگر گردد.

اگر در جوابگویی به شخصی دروغ گفته می‌شود ممکن است فرد پس از مدتی به جواب صحیح دست یابد که این حالت موجب کمرنگ شدن اعتبار ما، تجارت NETWORK MARKETING و حتی کمپانی می‌گردد.

نشاط و انعطاف پذیری روحی از دیگر اصولی است که در پاسخگویی به objection باید رعایت شود. افرادی هستند که ممکن است با مطرح کردن سوالات متفاوت به جمع‌آوری بپردازند. وظیفه ما این است که با ایجاد ارتباط موثر به سوالات آنها گوش دهیم و با سعه صدر و حوصله زیاد به سوالات آنها پاسخ دهیم. همچنین نباید در مقابل سوالات افراد حتی اگر غیر منطقی هم باشد عکس العمل منفی ناشی از از تعصب را بروز داد. هدف کلی پاسخ گویی به objection اطلاع رسانی و بالا بردن سطح آگاهی افراد است. تا در سایه یک جواب منطقی به شغل خود ایمان آورده و با قدرت بیشتری به کار خود ادامه دهند.

کلید موفقیت در NETWORK MARKETING آموزش می‌باشد و در واقع خوب دفاع کردن بهترین نوع آموزش می‌باشد. وقتی بتوانیم به یک objection جواب قاطعانه‌ای بدهیم هم شخص مورد نظر را قانع کرده و هم او را در یک چارچوب آموزشی قدرتمند قرارداده تا سطح اطلاعات خود را ارتقا دهدو نیز تجربه‌ای مفید درزمینه کار بدست آورد. درغیر این صورت نه فرد را قانع کرده‌اید و نه دفاع موثری داشته‌اید که نتیجه آن بدنامی خود و تجارت ما است. بعد از این که شخص سوال خودش را پرسید و جواب خود را دریافت کرد می‌توانیم با مطرح کردن سوالات کلیدی و مهمی که قبلاً برای خود ما و دیگر زیرمجموعه‌ها مطرح شده و همچنین پاسخگویی به آنها ابهامات و سوالات دیگری که برای او مطرح شده را پاسخ دهیم. استفاده از این روش باعث می‌شود که اگر برای او نیز سوالی باقی مانده باشد آنرا پرسیده و جوابش را دریافت کند.

قانون NETWORK MARKETING

یکی از کارآمدترین و موثرترین روشها برای پاسخگویی به objection قانون 3F می‌باشد که نوعی ایجاد همدلی و هم احساس بودن و ارتباط متقابل روحی را ایجاد می‌کند با این روش می‌توان به سوالات واشکالات افراد جواب قانع‌کننده ای داد که آمادگی روحی و ذهنی ایجا د تاثیر جواب را مضاعف می‌کند.

به عنوان مثال اگر دوست شما پرسید: از کجا معلوم است سکه‌ها واقعاطلا باشند به جای اینکه بی‌درنگ پاسخ دهید که معلوم است که طلا است بگوئید: چه جالب من احساس شما را درک میکنم. (FEEL).اتفاقا برای من همین سوال پیش آمد (FELT) ولی میدانید که چه کردم؟ شروع به تحقیق کردم ( FOUND) و این سکه را نزد چند طلاساز و طلافروشی بردم و آنها هم تایید کردند که این سکه طلای 24 عیار است با این روش در حقیقت به جای جبهه گیری و مخالفت با ابراز هم فکری در کنار دوستتان قرار می‌گیرید سپس یک حقیقت را در غالب تجربه بیان می‌کنید.

به طور کلی اسلحه اصلی ما در پاسخ دادن به objection اطلاعات ودانش ما می‌باشد. این اطلاعات همواره باید به روز شده و update گردد وهمواره باید به مطالعه در زمینه‌ها وابعاد مختلف کار پرداخت و اطلاعات جدید دریافت ‌کنیم. مهندسی را در نظر بگیرید و به مدت 30 سال درکارخانه‌ای مشغول به کار است و از تمامی دستگاهها شناخت کامل دارد و قادر است تمامی آنها را به راحتی تعمیر نماید. این فرد در بین کارخانه از محبوبیت بالایی برخورار است زیرا اطلاعات در مورد دستگاهها دارد. حال بعد از مدتی مدیر کارخانه تصمیم می‌گیرد دستگاههای کارخانه را عوض کند و دستگاههای جدیدتر و کارآمدتری وارد کارخانه نماید. کارکنان کارخانه انتظار دارند این مهندسی بتواند از عهده مشکلات و کاربری دستگاهای جدید برآید. ولی چون اطلاعات خود را به روز نکرده و با دستگاههای جدید آشنایی ندارد و توان نصب و راه‌‌اندازی آنها را ندارد محبوبیت و شخصیت والایی را که نزد کارکنان داشته را از دست می‌دهد و دیگر نفوذی در کار خود نخواهد داشت.پس به روز کردن اطلاعات در تجارب NETWORK MARKETING امری الزامی است. یکی از بهترین تکنیک های جواب دادن به سوالات objection ها این است که سوال را با سوال پاسخ دهیم.

پیش شرط این قضیه داشتن ذهنیت مثبت نسبت به شخص پرسشگر است. این ذهنیت باید همواره وجود داشته باشد که فرد پاسخگو مانند همان شخص پرسشگر بوده است و در آن لحظه سوالی را مطرح میکند که زمانی برای خود او نیز سوال بوده است. مثلاً ممکن است فردی بگوید که این سیستم کلاهبرداری است نباید در مقابل این فرد موضع گرفت بلکه میتوانیم از او بپرسیم که چرا این سیستم کلاهربرداری است اگر میتواند ثابت کند در این صورت شخص توان پاسخگویی را از دست می‌دهد و با توجه به منطق کلام و همدلی ایجاد شده به جواب مورد نظر خود دست میابد.

باتوجه به مقدمه‌ای که درباره objection وآداب آن گفته شد بحث خود را با طرح جواب به تعدادی از سوالاتی که درباره NETWORK MARKETING مطرح است ادامه میدهیم. همانطور که میدانیم هر کاری مسایل و مشکلات خاص خودش را دارد و تجارت NETWORK MARKETING نیز از این قاعده مستثنی نیست. بخش اعظم این مشکلات مربوط به دیدگاه منفی افراد مختلف در جامعه نسبت به این تجارت است.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

با فرمت ورد word

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده اند

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

 دانلود پروژه مربوط به شرکت های هرمی

پایان نامه های مدیریت

دسته‌ها: رشته مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید