دانلود پایان نامه

دانلود متن کامل این پایان نامه با فرمت ورد word

پیشگفتار:

در جوامع بشری بیکاری بعنوان معضل مطرح می باشد که در حال حاضر کشور ما نیز به شکل چشمگیری با آن رو به رو می باشد. این مشکل در بین جوانان و فارغ التحصیلان به صورت عمده مشاهده می شود. مسئولین و برنامه ریزان کلان کشور بدنبال راه حلی مناسب،جامع و در عین حال عملی برای رهایی از این معضل می باشد.

پیشنهاد چیست؟

تمامی افراد در زندگی خود به نوعی با مشکلات و مسائل متفاوتی دست به گریبان می باشند و در این زمینه تمام انرژی و همت خود را برای غلبه بر این مشکلات و مسائل بکار می گیرند و به صورت تنها و انفرادی در این راه قدم بر می دارند.

با توجه به پیشرفتهای گسترده و ایجاد پارامترهای جدید در برهه حساس عبور از هزاره دوم میلادی موفقیت و غلبه بر مشکلات با اقدامات انفرادی،دور از دسترس و بعضاً غیرممکن به نظر می رسند.

از طرف دیگر می دانیم بطور کلی هر عدم موفقیتی ناشی از عدم انتخاب روشهای کارآمد مربوط می باشد. اولین تصمیم در تعیین یک روش انتخاب کار فردی یا گروهی برای اجرای آن روش می باشند. بیائید این انتخاب را ریشه ای بررسی کنیم،یک سؤلال پیش می آید چرا باید به تنهایی به مصاف مشکلات رفت؟ آیا علت عدم موفقیت اشخاص در این نیست که به تنهایی به جنگ مشکلات می روند؟ آیا به نظر شما در این برهه اقدام و عملکرد انفرادی محکوم به فنا نمی باشند؟

نیازها و خواستگاه مشترک افراد در جوامع توسط گروههای متشکل و نظام یافته قابل حصول می باشند. در جهت حل مشکلاتی مانند بیکاری، مسکن و … اقدام انفرادی ثمربخش نبوده و متضمن همکاری و همیاری گروهی می باشد. در این حالت وظایف و مخاطرات کار بعده این تیم یا گروه بوده و با اطمینان بیشتری می توان به رفع نیازهای معقول امیدوار بود.

اگر تجربیات ناموفق در کار گروهی مشاهده شود بی گمان می توان ادعا کرد که به روش صحیح تشکیل و اداره کار گروهی بهای کافی داده نشده است. متأسفانه در کشورها آموزش کافی و عملی در جهت انجام امور به صورت گروهی داده نشده است،معلمین ما این روش را به ما آموزش نداده اند. گویا فرهنگ ما با این روش بیگانه می باشد. باید این روش را بپذیریم و آن را به فرزندان خود بیاموزیم که اگر به دنبال فردای روشن و موفق می باشند باید به کار گروهی ایمان داشته باشند آنرا بیاموزند و در عمل تجربه نمایند و در پاسخ به سؤالات زیر ورزنده شوند:

 • چگونه می توان یک گروه تشکیل داد؟
 • ترکیب یک گروه چگونه است؟
 • روش کار گروهی چگونه است؟
 • سیستم تصمیم گیری و نظارت و کنترل و هدایت کار گروهی چگونه است؟

سؤالات فوق هنگام تشکیل یک گروه و نیز در اداره آن مطرح خواهد شد. آیا می توان بدون زمینه و تجربه قبلی پاسخگوی این سؤالات بود و می توان راه کارهای منطقی و عملی را ارائه دهد.

دولت جمهوری اسلامی ایران به این باور رسیده است که در این زمینه نیاز افرادی را که به کار گروهی علاقه مند هستند،جوابگو باشند.بگونه ای که ضمن سازماندهی این افراد آنها را از حمایتهای خود بهره مند سازند.

مدیریت پروژه :

عبارت از مدیریت و راهبرد زمان، مواد،نیروی انسانی و منابع مالی جهت تکمیل یک پروژه با روش منظم و اقتصادی در زمان تعیین شده با اعتبارات قابل دسترس و در نظر گرفتن کلیه نکات تعریف شده انجام پروژه موفق با استفاده ماهرانه از تکنیک ها و بودجه مشخص، در زمان معین برای بدست آوردن نتایج در قالب استانداردها می باشد.

موفقیت یک پروژه ی اجرا شده مستقیماً به مدیریت مبتنی بر هدف بستگی دارد،یعنی میزان موفقیت آن به وسیله درجه یا میزان نیل به اهداف، سنجیده می شود. مدیریت پروژه،در جهت حصول اطمینان از دستیابی به اهداف پروژه به ما کمک می کند. یک پروژه موفق با بکارگیری اصول از سه مرحله تشکیل می گردد.

تعیین هیأت مؤسس :

پس از اینکه نوع و میزان سرمایه و تعداد اعضاء و … تعیین شد در اولین مرحله عده ای از متقاضیان تشکیل تعاونی بعنوان هیأت مؤسس به مراجع قانونی مراجع کرده تا این شرکت را تأسیس نمایند در واقع هیأت مؤسس شامل عده ای از افراد واجد شرایط عضویت در تعاونی مربوط می باشند که به عنوان نماینده بقیه افراد واجد شرایط عضویت تعاونی مربوط هستند که اقدام به انجام مراحل تأسیس تعاونی می‌نمایند.(1)

اعضاء هیأت مؤسس می بایست شرایط عضویت تعاونی که شامل موارد زیر است داشته باشند.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • عدم ممنوعیت قانونی و حجر
 • عدم عضویت در تعاونی مشابه

همچنین اعضای این هیأت می بایست گواهی پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا معافیت (برای افراد مذکور) و عدم سوء پیشینه ر ا داشته باشند تا بتوانند عضو هیأت مؤسس خود را به اداره کل تعاون معرفی نمایند.(2)

نکته : کارکنان رسمی و پیمانی دولت با ارائه گواهی یا حکم کارگزینی از ارائه گواهی پایان خدمت و عدم سوء پیشینه معافند. (3)

وظایف هیأت مؤسس :

وظایف هیأت مؤسس عبارتند از :

 • تهیه و پیشنهاد اساسنامه طبق قانون و مقررّات
 • دعوت به عضویت افراد واجد شرایط
 • تشکیل اولین مجمع عمومی عادی جهت تصویب و ثبت اساسنامه و تعیین هیئت مدیره و سایر وظایف مجمع عمومی عادی. (4)

نکته : پس از تشکیل اولین جلسه مجمع عمومی عادی در واقع پس از مرحله یازدهم به تعیین هیئت مدیره،وظایف هیئت مؤسس خاتمه می یابد. (5)

تهیه طرح پیشنهادی :

هیأت مؤسس می بایست طرح توجیهی را که شامل موارد زیر است تهیه و ارائه نمایند. (6)

 • ضرورت تأسیس شرکت تعاونی
 • ارائه دلایل توجیهی مبنی بر تناسب هدفهای تشکیل شرکت با هدفها و برنامه های مصوب جمهوری اسلامی ایران
 • محاسبه و تعیین سرمایه ثابت
 • محاسبه و تعیین سرمایه در گردش
 • تعداد و مشخصات افراد مورد نیاز طرح
 • قید میزان سهام لازم التادیه هر عضو
 • سوابق و مهارت اعضا در فعالیت مورد نظر
 • نام شعبه صندوق تعاون برای افتتاح حسابهای تعاونی

پس از بررسی اولیه هیأت مؤسس تعداد اعضا را با توجه به نوع تعاونی و موضوع فعالیت و سرمایه و فرصت های شغلی و … تعیین می نماید. همچنین میزان سهام لازم التادیه هر عضو نیز بر اساس نوع تعاونی،موضوع فعالیت و تعداد اعضا و میزان سرمایه و تعداد سهام و ارزش اسمی هر سهم،بااستفاده از مطالب و جداولی که در قبل آمده است،تعیین می گردد.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

با فرمت ورد word

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده اند

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

 دانلود پایان نامه مربوط به تولید لباس کار

پایان نامه های مدیریت

دسته‌ها: رشته مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید