دانلود پایان نامه

دانلود متن کامل این پایان نامه با فرمت ورد word

دانشگاه علمی کاربردی واحد خمین

موضوع:

دستگاه چاپ

استاد مربوطه:

جناب آقای بحروان

دانشجو:

سید هاشم طباطبایی

تاریخچه

چاپ یک اختراع پیر است اما بدرستی آنرا مادر دانایی بشر خوانده اند.

زیر سقف این خانه، ما به چاپ و تکنولوژی، که زاییده همان دانایی است،عشق می ورزیم.

استفاده هوشمندانه از چاپ بهترین ابزار اطلاع رسانی برای بسیاری از شرکتهای کوچک و بزرگ است .

ما می خواهیم با انجام خوب اینکار در آبادانی و رونق دنیای اطراف مان سهیم شویم.

تنها یکسال بعد از حضور جدی چاپ دیجیتال و قبل از بسیاری از شهرهای بزرگ و مدرن، تهران یک چاپخانه دیجیتال داشت. در سال ۱۳۷۶ (۱۹۹۷) خانه چاپ و طرح اولین دستگاه چاپ دیجیتال زایکن را در ایران نصب و راه اندازی کرد.

پس از یک سال چاپ دیجیتال سیاه و سفید و یک دستگاه چاپ دیجیتال رنگی به امکانات خانه چاپ و طرح افزوده شد تا تنها چاپخانه دیجیتال ایران بتواند سرویس های مطمئن تری به مشتریان خود ارائه دهد.

اما چاپ دیجیتال تمام نیاز مشتریان خانه چاپ و طرح نبود. در سال ۱۳۸۰ برنامه راه اندازی کارگاه افست خانه چاپ و طرح پس از یک سال به ثمر نشست. خانه چاپ و طرح بازهم پیشرو بود و اولین دستگاه چاپ افست پیشرفته چهاررنگ هایدلبرگ مدل SM۵۲ با تمام تجهیزات جانبی در خانه چاپ و طرح آغاز به کارکرد. در کنار این دستگاه نیز امکانات کامل یک لیتوگرافی فراهم شد تا خانه چاپ و طرح نه تنها نخستین چاپخانه دیجیتال ایران بلکه مجتمعی بی نظیر در صنعت چاپ ایران باشد.

تجهیز مجدد کارگاه دیجیتال در سال ۱۳۸۳ به سه دستگاه چاپ دیجیتال رنگی زیراکس ۶۰۶۰ Docucolor آنرا به بزرگترین ظرفیت تولید دیجیتال در کشور تبدیل کرد.

امروز امکانات گوناگون خانه چاپ و طرح و وجود هر دو خط تولید دیجیتال و افست به شکل کامل در این مؤسسه هیچ محدودیتی برای شما باقی نمی گذارد. چاپ سفارش شما در هر تیراژی در خانه چاپ و طرح امکان پذیر است

نخستین اثر چاپ رنگی در ایران را درچاپ خانه بانک ملی پس از دو ماه تحقیق انجام دادم.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، این هنرمند گفت: چاپخانه بانک ملی یکی از نخستین چاپخانه‌های کامل کشور بود و کلیه وسایل چاپ رنگی با نام‌های نادرست در گوشه و کنار انبار آن موجود بود.

بنابر این در سال ‪ ۱۳۲۳که از آلمان به ایران بازگشتم پس از دو ماه مطالعه کتاب‌های مربوط به چاپ رنگی موفق شدم با ابزارهایی که سال‌ها در گوشه انبار خاک می‌خوردند نخستین اثر چاپ رنگی ایران را چاپ کنم.

او افزود: پیش از این تاریخ در ایران تنها چاپ تمبر به شکل زنگی با تکنیکی بسیار ابتدایی و ساده انجام می‌شد اما من موفق شدم در چاپخانه بانک ملی شیوه چاپ چهار رنگ را در ایران اجرا کنم که هنوز در آثار چاپی کشور از همین شیوه استفاده می‌شود.

پیشکسوت نقاشی ایران گفت: وسایل چاپ رنگی چاپخانه بانک ملی از آلمان وارد ایران شده بود و با توجه به اینکه من مدتی در آلمان تحصیل کرده بودم توانستم کاتالوگ‌های مربوط به دستگاه‌ها را بخوانم و از شیوه کارشان سر درآورم.

جوادی پور گفت: پیش ازسال ‪ ۱۳۲۳که موفق به چاپ رنگی چهاررنگ در ایران شدم کتاب‌های درسی کشور به شکل رنگی در هندوستان چاپ می‌شود و به کشور وارد می‌گشت.

او گفت: طرح‌های بسیاری تاکنون برای طرح چک، بلیت، اوراق بهادار و اسکناس انجام داده‌ام اما در سال ‪ ۱۳۲۶کار در چاپخانه بانک ملی را رها کردم و به دانشگاه برای تدریس پیوستم.

در آن زمان اداره چاپخانه به آلمانی‌ها سپرده شد.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

با فرمت ورد word

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده اند

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

دانلود پایان نامه در ارتباط با دستگاه چاپ

دسته‌ها: متفرقه

دیدگاهتان را بنویسید